Медицина, охорона здоров’я та спорт

З 1 квітня за ці медичні послуги вже не доведеться платити – повний список

Медреформа продовжується – які послуги стали безкоштовними

В Україні, попри карантин і екстрені заходи в медичних закладах, продовжується медична реформа. Згідно з планами, 1 квітня 2020 року низка медичних послуг стає безкоштовною. Також змінюється форма фінансування медустанов і передбачене збільшення зарплат лікарям.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

Тепер на безоплатній основі надаються такі послуги: низка аналізів, у тому числі мамографія та колоноскопія, приймання пологів, оперативне втручання і стаціонарне лікування. 

 • Повний перелік безкоштовних послуг за направленням лікаря є наступним:
 • Первинна медична допомога.
 • Екстрена медична допомога.
 • Амбулаторна вторинна (спеціалізована) і третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям.
 • Мамографія молочної залози.
 • Гістероскопія.
 • Езофагогастродуоденоскопія.
 • Колоноскопія.
 • Цистоскопія.
 • Бронхоскопія.
 • Лікування хворих методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах.
 • Хірургічні операції дорослим і дітям в стаціонарі.
 • Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.
 • Медична допомога при гострому мозковому інсульті.
 • Медична допомога при гострому інфаркті міокарда.
 • Медична допомога при пологах.
 • Медична допомога новонародженим в складних неонатальних випадках.
 • Діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань.
 • Діагностика і радіологічне лікування онкологічних захворювань.
 • Психіатрична допомога дорослим та дітям.
 • Діагностика і лікування дорослих і дітей з туберкульозом.
 • Діагностика, лікування і супроводження осіб з ВІЛ.
 • Лікування осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів з використанням препаратів замісної терапії.
 • Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям.
 • Мобільний паліативна медична допомога.
 • Реабілітація немовлят, які народилися передчасно і/або хворими, протягом перших 3 років життя.
 • Реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням опорно-рухового апарату.
 • Реабілітація дорослих і дітей від 3 років з ураженням нервової системи.

Також другий етап медреформи передбачає, що медустанови почнуть отримувати фінансування у залежності від кількості хворих, а не спроможностей медичного закладу. Так, за приймання пологів лікарня отримає трохи понад 6 тисяч гривень, а за лікування гострого інфаркту міокарда майже вдвічі більше – близько 16 тисяч. 

Медична реформа. Крок другий

З 1 квітня цього року медична реформа робить другий крок, стартує на «вторинці» і « третинці». Іншими словами, суттєві зміни чекають на заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану (міські, районні лікарні) і високоспеціалізовану (обласні лікарні і центри) медичну допомогу.

Програма медичних гарантій (визначає перелік та обсяг медичних послуг і лікарських засобів, які пацієнтам буде оплачувати держава за гроші держбюджету) передбачає і приємні несподіванки для пацієнтів, практично всю медичну допомогу їм обіцяють надавати безкоштовно. Точніше, за них лікарням заплатить НСЗУ. На цe у держбюджеті 2020 року передбачено 72 млрд грн.

Найважливіші зміни, які чекають на лікарні і лікарів

1. З 1 квітня у нас офіційно вже не буде медичних установ. Усі заклади охорони здоров’я, які хочуть працювати з НСЗУ, мусять змінити статус і стати комунальними некомерційними підприємствами (КНП). Перетворення у комунальні некомерційні підприємства – це перша умова, яку поставила перед лікарнями НСЗУ. На Львівщині вже оптимізувалося майже 90% лікарень.

Аби підписати угоду з НСЗУ, КНП повинні також мати ліцензію на надання медичної допомоги, бути комп’ютиризованими і підключеними до медичної інформаційної системи. Укладати угоди з лікарнями НСЗУ розпочне вже на початку лютого 2020 року.

2. Лікарні і відповідно лікарі вже не можуть розраховувати на субвенцію з держбюджету, яка в основному йшла на зарплати. Субвенції більше не буде.

Натомість НСЗУ закуповуватиме у лікарень медичні послуги і за них платимеме гроші згідно з тарифами. Скільки лікарня заробить, стільки й отримає. Тобто зарплата лікарів тієї чи іншої лікарні залежатиме від того, скільки і яких медичних послуг вони нададуть пацієнтам.

3. Бути посередньою лікарнею чи посереднім спеціалістом стане невигідно, бо фіксованої зарплати не буде, а пацієнт матиме право вибору – і на консультацію чи на планову операцію піде до того спеціаліста, якого обере, якого вважає найкращим. І НСЗУ заплатить гроші за надану медпослугу тій лікарні, яку обере пацієнт.

4. Усі види медичної допомоги включили у 27 пакетів. Це хірургічні операції в стаціонарах, стаціонарна допомога нехірургічного профілю, медична допомога при пологах, гострому інфаркті міокарда, мозковому інсульті, лікування туберкульозу, психічних розладів, паліативна допомога, медична реабілітація тощо. Іншими словами, у пакети увійшли всі види медичної допомоги, які вкрай потрібні для поліпшення чи врятування життя людини. Кожна лікарня може обрати ті пакети, які медичні послуги вона зможе надати.

5. До лікарень, які захочуть надавати медичну допомогу при інсультах, інфарктах (це пріоритетні послуги) є підвищені вимоги. Вони повинні бути забезпечені відповідним обладнанням, яке допоможе поставити точний діагноз: комп’ютерним томографом (КТ), магнітно-резонансним томографом (МРТ), ангіографом.

За обстеження пацієнтів у приватній фірмі НСЗУ заплатить лікарні, а вже лікарня розрахується з приватником (підрядником) згідно з укладеним нею договором.

6. Для кожної медичної послуги буде встановлений свій тариф. За попередніми даними, пологи коштуватимуть 8500 грн, лікування інсульту – 19500 грн, інфаркту – 15800 грн тощо. Зараз Мінфін ще узгоджує остаточні суми.

7. У програмі медичних гарантій виділено п’ять пріоритетних напрямів. Це ті стани і захворювання, смертність від яких найбільше впливає на тривалість і якість життя людей. До них увійшли: лікування гострого інфаркту міокарда, лікування гострого мозкового інсульту, допомога при пологах, неонатальна допомога, ендоскопічні і скринінгові обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. Надання такої медичної допомоги НСЗУ оплачуватиме за підвищеними тарифами, й до лікарень, які їх надаватимуть , є підвищені вимоги.

На що з квітня розраховувати пацієнтам?

1. Пацієнти отримали право вільно обирати вузьких спеціалістів, у яких хочуть проконсультуватися чи зробити операцію, за прикладом того, як вони обирали сімейного лікаря. Вони також можуть вільно обирати лікарню, в якій планують поправити здоров’я – прив’язки до району чи міста більше не буде. Якщо раніше мешканця села, скажімо, Старосамбірського району, не хотів консультувати кардіолог Дрогобицького району, то зараз пацієнт може вільно обирати спеціаліста у Львові, Києві чи будь-якому місті України.

2. Отримати безкоштовну консультацію чи допомогу можна буде лише зі скеруванням свого сімейного лікаря. І треба врахувати ще такий момент. Якщо ви оберете відомого спеціаліста у Львові чи Києві, то маєте зробити попередній запис. Гроші за консультацію пацієнту платити не треба, за нього обраній лікарні заплатить НСЗУ.

Якщо пацієнт за скеруванням сімейного лікаря лікується, скажімо, у кардіологічному центрі, і кардіолог, який його веде, вважає, що хворого має ще проконсультувати нефролог чи гінеколог, він дає скерування до іншого спеціаліста і ці консультації також оплачує НСЗУ. Однак буде працювати система моніторингу, яка контролюватиме ці процеси, аби уникнути необґрунтованих призначень і скерувань.

3. Якщо людина захоче проконсультуватися у вузького спеціаліста за власним бажанням, тобто, без скерування сімейного лікаря, вона може це зробити. Але тоді його послуги оплатить з власної кишені.

4. Скерування до вузьких спеціалістів буде в електронному вигляді, як і медична картка пацієнта.

5. Уся медична допомога при інфаркті або інсульті для пацієнта буде безкоштовною, а саме: КТ чи МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження, тромболітична терапія при інсульті, стентування при інфаркті, а також цілодобовий моніторинг пацієнта в реанімації, реабілітаційна допомога в гострому періоді.

Якщо для встановлення точного діагнозу потрібно буде провести додатково якесь обстеження чи дослідження, яке роблять лише у приватній клініці, його пацієнтові зроблять. За це обстеження НСЗУ заплатить лікарні, яка скерувала пацієнта на обстеження, а лікарня – приватній клініці згідно з укладеним договором.

6. Це стосується і пологів. Жінка сама обирає пологове відділення чи будинок, в якому хоче народжувати. За природні пологи, екстрений чи плановий кесарів розтин, знеболення при пологах, моніторинг стану жінки і дитини, лабораторні та інструментальні обстеження породіль, інтенсивну терапію в разі виникнення ускладнень, реанімацію та стабілізацію новонароджених, вакцинацію і метаболічний скринінг новонароджених (аналіз крові з п’ятки на генетичні захворювання), консультація з грудного вигодовування і післяпологовій контрацепції платитиме НСЗУ.

7. Для ранньої діагностики онкозахворювань медичні обстеження будуть для людей безкоштовними, а саме: мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія і бронхоскопія.

8. Вимоги лікарів купити щось для проведення обстежень, ліки чи зробити благодійний внесок у такий-то фонд – незаконні.

Якщо такі вимоги будуть, пацієнт зможе подзвонити на гарячу лінію НСЗУ 16-77, яка буде збирати такі скарги. НСЗУ вивчить цей випадок і буде вживати відповідні заходи. Вона має право призупинити оплату і навіть розірвати договір з такою лікарнею.

Стартувала реформа районної лікарні

1 серпня 2019 року голова районної ради Віталій Любка в актовому залі Виноградівської районної лікарні зустрівся з колективом  районної лікарні, де працівників Виноградівської районної лікарні повідомлено про реорганізацію закладу та ознайомлено з розпорядженням голови районної ради.

Як зазначив Віталій Любка  в Україні на даний час триває перетворення закладів вторинної і третинної ланки галузі охорони здоров’я і цей процес, як і медична реформа в цілому, − незворотні. Тож  на тридцять першому пленарному засіданні  районної ради Виноградівська районна рада вступила в права засновника та прийняла рішення про реорганізацію шляхом перетворення Виноградівської районної лікарні в комунальне некомерційне підприємство Виноградівська районна лікарня.

Головою комісії з реорганізації призначено депутата районної ради, голову постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я, завідувача хірургічного відділення районної лікарні –  Олександра Милюкова.

Віталій Любка наголосив, що буде забезпечено дотримання соціально-правових гарантій працівників Виноградівської районної лікарні у порядку та на умовах, визначених чинним законодавством України.

Цього ж дня комісія з реорганізації шляхом перетворення Виноградівської районної лікарні провела перше засідання по  вирішенню організаційних питань.

Розпорядженням Кабінету міністрів України від 15 січня 2020 р. № 23-р визначено перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року.

Саме вирішити ці питання має на меті реформа охорони здоров’я. Черговий її етап –  трансформація закладів охорони здоров’я вторинної(спеціалізованої) медичної допомоги почне реалізовуватися вже з 1 квітня 2020 року..

Для ефективного функціонування  Закарпатті буде створено 8 опорних лікарень. 

Спочатку експерти проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» пропонували в області створитит шість опорн6их лікарень:  

КНП “Ужгородська Центральна міська клінічна лікарня” Ужгородської міської ради

КНП “Берегівська центральна районна лікарня імені Бертолона Ліннера Берегівської районної ради Закарпатської області”

КНП “Виноградівська районна лікарня” Виноградівської районної ради Закарпатської області

КНП “Мукачівська центральна районна лікарня”

КНП “Тячівська районна лікарня” Тячівської районної ради

КНП “Хустська центральна районна лікарня імені Віцинського Остапа Петровича” Хустської районної ради Закарпатської області

Однак, зважаючи на природній ландшафт області: 2/3 території гористі й високогірні,  51% території лісисті, видовжене розташування поселень, обласною владою на погоджувальній нараді з Міністерством охорони здоров’я було обґрунтовано доцільність розвитку ще двох опорних лікарень додатково у гірській місцевості:

КНП “Рахівська районна лікарня” Рахівської районної ради  

 КНП “Воловецька центральна районна лікарня Воловецької районної ради”

Заклади, які будуть опорними визначались за такою схемою:  керівники лікарень заповнювали спеціально розроблені паспорти та надсилали їх керівнику Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». На основі цих даних експерти проекту здійснювали прогнозування мережі.

Опорні лікарні працюватимуть у режимі 24 години на добу, протягом семи днів на тиждень. У них надаватимуть екстрену медичну допомогу. Тут буде сконцентрована максимальна кількість вузьких спеціалістів – професійних лікарів. І це їх головна відмінність від неопорних лікарень. 

Що стосується всіх інших закладів охорони здоров’я в області, вони всі без виключення готуються до роботи на договірних відносинах з Національною службою здоров’я України. 

    Жодним чином на їх плани не впливає процес створення госпітального округу, оскільки вони є автономними комунальними некомерційними підприємствами, мають свого власника – районну, міську, селищну чи сільську ради.
    З 1-го квітня 2020 року, всі кроки на шляху трансформації системи охорони здоров’я здійснюватимуться  через застосування електронних інструментів. Єдиним замовником та платником за програмою медичних гарантій буде НСЗУ.
 
    Уповноважені управляти закладами охорони здоров’я  повинні працювати над тим, щоб заклади були : 

–    автономізовані
–    мали діючу ліцензію на здійснення діяльності з медичної практики та ліцензії на здійснення діяльності з обігу наркотичних речовин та прекурсорів (за потреби)
–     комп’ютеризовані, мали відповідну медичну інформаційну систему (МІС) та були підключеними до центральної бази даних Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) 
–    мали професіоналів на місцях, які зможуть надавити якісні  послуги з медичного обслуговування населення (медична послуга – послуга, що надається пацієнту закладом охорони здоров’я або фізичною особою – підприємцем, яка зареєстрована та одержала в установленому законом порядку ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та оплачується її замовником, а замовник відповідно – відшкодовуватиме вартість за неї.)

Тепер за гроші платників податків утримуватимуть не будівлі, а оплачуватимуть надані реальні медичні послуги пацієнту.  

 Медична допомога населенню надається двома медичними закладами: КНП «Виноградівська районна лікарня», КНП «Виноградівський ЦПМСД». В лікарні розгорнуто 470 стаціонарних ліжок, амбулаторна поліклінічна робота надається поліклінічним відділенням районної лікарні в 750 відвідувань в зміну. В районі функціонує 35 амбулаторій, 16 ФАПів.
В ході наради доповідаючі інформували, що у 2019 році з державного бюджету виділено субвенцію для закупівлі службового автотранспорту, в кількості 7 одиниць, для медичних працівників амбулаторії Виноградівського району. Відповідні закупівлі повинні здійснити до кінця листопада поточного року. Також з державного бюджету виділено кошти для придбання нового медичного обладнання у Виноградівську лікарню.

КНП “Виноградівська районна лікарня”

Комунальне некомерційне підприємство «Виноградівська районна лікарня» Виноградівської районної ради Закарпатської області  (скорочена назва: КНП «Виноградівська РЛ») є закладом охорони здоров’я – комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України.

Адреса Підприємства: 90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Лікарняна, 13.

Підприємство створене рішенням Виноградівської районної ради від «26» липня 2019 року № 755 «Про реорганізацію шляхом перетворення Виноградівської районної лікарні в комунальне некомерційне підприємство «Виноградівська районна лікарня» Виноградівської районної ради Закарпатської області».

Головною метою діяльності Підприємства є надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню в амбулаторних або стаціонарних умовах в плановому порядку або екстрених випадках і передбачає надання консультації, проведення діагностики, лікування, реабілітації та профілактики хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних (при вагітності та пологах) станів, які можуть бути надані лікарями відповідної спеціалізації (крім лікарів загальної практики – сімейних лікарів); направлення пацієнта для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації або для надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

ГОЛОВА ВИНОГРАДІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ВИБІР ЛІКАРЯ ЖОДНИМ ЧИНОМ НЕ ПОВ’ЯЗАНИЙ ІЗ МІСЦЕМ РЕЄСТРАЦІЇ ПАЦІЄНТА, – ПАВЛО РОЗЕНКО

Пацієнти мають право обирати собі лікарів і отримувати доступні і якісні медичні послуги незалежно від місця реєстрації. На цьому у ході селекторної наради щодо впровадження медичної реформи наголосив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Є низка сигналів про те, що є порушення прав пацієнтів на вільний вибір лікаря. Ще раз наголошую – вибір лікаря жодним чином не пов’язаний з місцем реєстрації», – сказав він.

«З 1 квітня медична реформа почала запроваджуватися на місцях, і зараз головна задача місцевої влади по всій країні – забезпечити для людей можливість вільно обрати свого лікаря», – наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Павло Розенко повідомив, що станом на ранок 10 квітня 2018 р. підписано 304 тис. декларацій, майже 265 тисяч громадян вже обрали свого лікаря: терапевта, педіатра та сімейного лікаря.

«Сьогодні у системі вже є 1032 заклади по всій Україні. В кожній області є міста, де громадяни вже можуть підписати декларації», – зазначив він.

Найбільше декларацій, за словами Павла Розенка, підписано у Закарпатській області, місті Києві, Донецькій, Чернівецькій та Полтавській областях. Найменша кількість – у Херсонській, Черкаській, Рівненській, Сумській і Чернігівській областях.

Лікарі Закарпаття обговорили медреформу

В Закарпатській обласній лікарні ім.А.Новака медики з усієї області обговорювали основні положення та нюанси втілення нової медичної реформи. В обговоренні взяли участь Олександр Ябчанка, експерт з медичної реформи Реанімаційного Пакету Реформ, та Наталія Острополець, начальник відділу організації спеціалізованої медичної допомоги Управління медичної допомоги дорослим Медичного департаменту МОЗ.

Головний старт медреформи планується в 2020 році. З 2018-го почнуться перші важливі зміни у співпраці лікарів з пацієнтами, які торкнуться первинної ланки охорони здоров’я та умов співпраці сімейного лікаря і пацієнта. У той же час держава продовжить платити і за тих пацієнтів, які ні з ким не підпишуть угоди. Гроші підуть в ті поліклініки, де зареєстровані люди. Тобто, фінансування, за словами експертів, не припиниться.

   Також будуть створені два списки пацієнтів – «червоний» (ті, які не уклали договору з лікарем) і «зелений». При цьому списки ніяк не повинні впливати на надання послуг. Уся первинна допомога повинна бути безкоштовною, включаючи направлення лікаря на здачу аналізів або додаткові обстеження.

  Також експерти наголосили що в авторів медреформи є дві новини для лікарів: хороша і погана.

Перша полягає в тому, що українські медики зможуть заробляти в кілька разів більше. Розмір їх доходів залежатиме від кількості пацієнтів. Поступово лікарі первинної ланки будуть забувати таке слово, як «зарплата», і оперуватимуть словом «дохід», який буде залежати від кількості пацієнтів у лікаря. Також їх чекають такі зміни, як свобода вибору місця роботи і припинення статусу бюджетника. Зі старту медреформи кожен лікар зможе обирати форму роботи: він може залишитися найманим працівником у комунальному підприємстві МОЗ або ж практикувати як приватний лікар. У будь-якому випадку державні гроші підуть як до одних, так і до інших. За кожного пацієнта лікар отримає 370 грн, а за дітей і пенсіонерів держава буде платити удвічі більше.

Тепер про погану новину. Вона полягає в тому, що в боротьбі за пацієнтів багато лікарів можуть втратити роботу. Тому, як стверджують у міністерстві, в медиків з’явиться стимул надавати якісне обслуговування пацієнтові, щоб не втратити свій дохід. Так, в боротьбі за пацієнта лікарі не стануть приписувати їм «зайві» хвороби. Тому що саме лікар буде відповідальним за те, щоб хворий зміг безкоштовно здати аналізи або пройти обстеження. За рахунок такої конкуренції, запевняють ініціатори реформи, можна очікувати поліпшення інфраструктури. І медичні установи будуть зацікавлені витрачати кошти ефективно. У той же час є ймовірність, що деякі лікарні закриються, якщо не зможуть стати конкурентними.

В Закарпатті  запрацювала електронна медицина

Електронна система охорони здоров’я або система eHealth має вивести українську медицину на новий рівень. На меті eHealth – перевести усі документи та процеси взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, водночас створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.

    Створення проектного офісу eHealth закріплене Меморандумом від 16.03.2017 року між Міністерством охорони здоров’я, Державним агентством з питань електронного урядування, Transparency International Україна та БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” для координації дій з втілення електронних інструментів. 

Впровадження проекту стало можливим завдяки підтримці проекту USAID HIV Reform in Action, який здійснюється Deloitte (США), проекту USAID “RESPECT”, Глобального фонду з боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією, проектом EDGE, що фінансується Урядом Канади та інших організацій.

Щоб отримати більше інформації звертайтесь на сайт http://www.ehealth-ukraine.org

Реформа первинної медицини: покроковий план, як все відбуватиметься у 2018 році

Реформування первинної медико-санітарної допомоги з початку 2018 року вступає в найактивнішу фазу. І з липня цього року первинка буде діяти за новими правилами. Кому, що і як швидко потрібно буде зробити, щоб нічого не проґавити і не залишитися “поза поїздом” – з’ясовували журналісти сайту “24”.

Детальну інформацію, щоб розібратися з термінами й етапами первинного медичного реформування, сайту “24” надав правозахисник у сфері медичного права (м. Рівне) Євген Новицький.

Нагадаємо, первинна медико-санітарна допомога надається лікарями загальної практики та/або сімейними лікарями. У цій публікації йдеться про них та про медичні заклади, які з ними співпрацюють.

Етап перший. 1 січня-31 березня 2018

Фінансування первинної ланки здійснюється, як і раніше, – за рахунок субвенцій з державного бюджету через місцеві бюджети (як і всієї системи охорони здоров’я). Але відлік річного періоду, за який на 4-му етапі за кожного пацієнта будуть перераховані гроші, вже пішов.

Місцеве керівництво: має завершити формування госпітальних округів і госпітальних рад.

Головні лікарі: реорганізувати заклади первинної медичної допомоги з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Саме ці заклади зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати через неї (починаючи з липня) пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Лікарі сімейної медицини: мають починати попередній пошук пацієнтів у “пілотному режимі”. Наприклад, скласти список пацієнтів, що висловили бажання користуватися послугами саме цього спеціаліста.

Самим лікарям, зауважив Євген Новицький, також варто цікавитися у керівництва лікувального закладу, чи наближається до завершення процес реорганізації закладу в комунальне некомерційне підприємство (щоб раптом несподівано не залишитися без заробітної плати) і вести з керівництвом перемовини щодо частини грошей, які надійдуть до закладу за кожного пацієнта, і скільки з них отримає лікуючий лікар. Це питання тепер у віданні головного лікаря, а не держави.

Так, це корупційний ризик. Але у цієї “помилки” тепер буде конкретне ім’я, а не абстрактне “так вирішили “у верхах”.

Завдання-максимум для лікарів сімейної медицини: готуватися перейти до власної (приватної) практики, зауважив правозахисник. Можна об’єднуватися з колегами по 2-3-4 лікарі (що дасть економію на оренді приміщення та апаратури) щоб: шукати приміщення, брати кредит на ремонт і закупівлю необхідної медичної апаратури, вибирати медичних сестер; вивчати вимоги до власної практики та ази бухгалтерської роботи (їх буде достатньо); розробляти документацію для надання додаткових платних медичних послуг (оплата яких не покриватиметься виплатами Національної служби здоров’я України, і за які буде готова платити частина далекоглядних пацієнтів); готуватися отримати ліцензію на ведення приватної практики і зареєструватися як фізична особа підприємець (ФОП).

Різниця між формою господарювання сімейного лікаря-ФОПа та сімейного лікаря закладу первинної медицини – у розпорядженні коштами. У першому випадку профінансовані Нацслужбою здоров’я гроші надійдуть на рахунок ФОП, і сам лікар вирішить, яка частина з них піде на його зарплату, а яка – на діяльність медзакладу. У другому випадку – це вирішить головний лікар медзакладу.

Пацієнти: мають обрати сімейного лікаря за своїми уподобаннями (без прив’язки до місця реєстрації пацієнта). Попередньо домовитися з цим лікарем про підписання декларації про надання медичних послуг. Обговорити і запам’ятати, які саме послуги будуть включатися до державного пакету обслуговування. Додаткові послуги (як регулярний профілактичний візит лікаря додому тощо) – мають бути зафіксовані в офіційному (!) договорі про додаткові платні послуги та їхню вартість.

Другий етап. 1 квітня-31 травня 2018

Фінансування первинної ланки продовжується за рахунок субвенції.

Місцеве керівництво: має внести зміни до місцевих бюджетів щодо виділення коштів для часткового фінансування утримання та модернізації закладів первинної медицини (попередньо вивчивши їхні потреби).

Головні лікарі: мають завершити реорганізацію закладів первинної медичної допомоги з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. Провести економічні розрахунки. Звернутися до місцевих рад з проханням про часткове фінансування з місцевих бюджетів утримання та модернізації їх закладів. Скласти штатний розпис закладів. Визначитися з розмірами заробітної плати лікарів первинної ланки (виходячи з кількості пацієнтів, які уклали декларації з кожним з них) – у відсотках від коштів, які будуть виплачені за цих пацієнтів Національною службою здоров’я України. Визначитися з розмірами заробітної плати медичних сестер та іншого персоналу. Розробити документацію для офіційного надання (за бажанням пацієнтів) додаткових платних медичних послуг, оплата яких не буде покриватися виплатами Національної служби здоров’я України.

Лікарі сімейної медицини: офіційно укладають з пацієнтами декларації про надання медичних послуг і підписують трудові договори з керівництвом комунального некомерційного підприємства.

Не обов’язково набирати дві тисячі декларацій – це верхній поріг. В принципі, можна набрати 10 пацієнтів: за них Національна служба здоров’я України виплатить медичному закладу 3600 гривень на рік, і частина цієї суми піде на щомісячну заробітну плату лікаря – якщо його це влаштовує,
– уточнив Новицький.

ФОПи-лікарі: офіційно укладають з пацієнтами декларації про надання медичних послуг та (за бажанням пацієнтів) договори про надання додаткових платних медичних послуг. Завершують підготовку приміщення та придбання медичного обладнання. Отримують у МОЗ ліцензії на власну медичну практику у сімейній медицині або педіатрії (на цю процедуру потрібно буде витратити 7 днів). Розпочати свою рекламну кампанію.

Пацієнти: укладають з обраними лікарями декларацію про надання медичних послуг та (за бажанням) договір про надання додаткових платних медичних послуг.

Третій етап. 1-30 червня 2018

Фінансування первинної ланки все ще за рахунок субвенції. Але на цьому етапі починає функціонувати Національна служба здоров’я України.

Місцеве керівництво: має бути готовим до переходу первинної ланки медичного обслуговування на новий порядок роботи та фінансування.

Головні лікарі: повинні укласти договори з Національною службою здоров’я України. Узгодити з НСЗУ можливість надання додаткових платних медичних послуг.

Лікарі сімейної медицини мають бути впевненими, що державна допомога, яка лише через непорозуміння називалася “заробітною платою”, вже скоро зміниться реальною заробітною платою – в залежності від кількості пацієнтів, які довірили лікарю своє здоров’я, відзначив Новицький.

Майбутні ФОПи-лікарі: мають завершити реєстрацію, стати на облік в податковій упродовж 10-ти днів від дня отримання свідоцтва про державну реєстрацію.

Пацієнти: можуть отримувати повноцінні якісні медичні послуги, оскільки ваш лікуючий лікар, побоюючись вас втратити (разом з грошима, які за вами повинні прийти), в умовах конкуренції буде змушений підвищувати якість своїх послуг – а також ставитися до вас як до свого годувальника і поводитися з вами відповідно. “Якщо цього не відбулося – змінюйте лікаря просто зараз, на останньому попередньому етапі”, – порадив правозахисник.

Четвертий етап. З 1 липня 2018

У більшості міст, районів і ОТГ фінансування первинної ланки через субвенцію з державного бюджету припиняється – назавжди, акцентував Євген Новицький. Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки групами – тобто одразу вся адміністративна одиниця (район, місто або ОТГ). Субвенція виплачується на місцевий бюджет і відповідно буде скасована повністю для цього бюджету, а не для окремого закладу.

Варіант, при якому частина медичних закладів міста або району почала працювати по-новому, а частина залишилася на субвенції – неможливий. Хто лінувався або чогось чекав, не перетворився на комунальне некомерційне підприємство, не уклав декларації з пацієнтами, не підготувався до приватної практики – залишаються без грошей. Дуже шкода, але це життя,
– зауважив експерт.

Однак, окремим “халявникам” може пощастити, якщо вони зможуть довести, що їхні адміністративні одиниці мають об’єктивні складнощі, через які основна частина медичних закладів первинної ланки не встигла зробити все необхідне. “Таким “нерозторопним” субвенція буде виплачуватися до жовтня, а найбільш “убогим” – до грудня 2018 року”, – уточнив Новицький. Але “об’єктивність складнощів” ще треба довести, нагадуємо ми.

Медичні заклади після приєднання до реформи отримають (теж з державного бюджету, але вже не через субвенцію, а від НСЗУ) річну оплату з розрахунку кількості пацієнтів. І таким чином у 2018 році (перехідний період) заклади первинної ланки отримають, фактично, подвійне фінансування за півроку (а деякі – навіть за весь рік): спочатку з субвенції, а потім – у вигляді гонорарів від НСЗУ.

Приватні практики первинної допомоги (фізособи-підприємці та приватні заклади) можуть укласти договір, розпочати роботу з Національною службою здоров’я України і отримати оплату від НСЗУ відповідно до кількості підписаних декларацій в будь-який момент з моменту запуску роботи Служби.

Сільські заклади охорони здоров’я (насамперед, фельдшерсько-акушерські пункти) отримуватимуть, окрім всього викладеного вище, додаткове фінансування за програмою, яка передбачена “президентським” законом про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості.


Про створення комунального закладу “Виноградівський центр первинної медико – санітарної допомоги”

ЛИСТОПАД 10, 2017

У К Р А Ї Н А
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА РАДА ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________ СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ

  Про створення комунального закладу 
“Виноградівський центр первинної
медико – санітарної допомоги”                                              Проект

Відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», рішення сесії Виноградівської районної ради від 27.08.2013 року №370 «Про створення комунального закладу «Виноградівський центр первинної медико-санітарної допомоги», наказу Міністерства охорони здоров’я України від   29.07.2016 №801 ” Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи”, та на підставі клопотання райдержадміністрації від 10.11.2017 р.№ 03-09/2494, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Створити комунальний заклад «Виноградівський центр медико – санітарної допомоги» за адресою: вул. Лікарняна, 13, м. Виноградів, Закарпатська область, 90300.
2. Затвердити Положення про комунальний заклад «Виноградівський Центр первинної медико-санітарної допомоги (далі – Центр ПМСД) додається (Додаток №1).
3. Центр ПМСД в своїй діяльності користується майном переданим йому в оперативне управління відділу охорони здоров’я Виноградівської районної державної адміністрації рішеннями сесії Виноградівської районної ради та  частину майна Виноградівської районної лікарні.
4.Призначити керівником – головним лікарем Центру  ПМСД _____________________________________________________________.
5.Головному лікарю Центру  ПМСД  забезпечити державну реєстрацію створеного комунального закладу «Виноградівський центр первинної медико – санітарної допомоги».
6.Головному лікарю Виноградівської районної лікарні (Онисько Н.С.):
6.1. Укласти  відповідні договори необхідної для функціонування Центру ПМСД з головним лікарем Виноградівського Центру ПМСД,  згідно додатку № 2.
7. Припинити діяльність комунальних закладів району згідно додатку №3 ляхом приєднання до новоствореного Виноградівського Центру первинної медико-санітарної допомоги.
8. Доручити відділу охорони здоров’я Виноградівської райдержадміністрації:
8.1. Створити ліквідаційні комісії з припинення діяльності комунальних установ району.
8.2. Після підписання комісії з реорганізації передавальних  актів майна комунальних установ району розробити та подати на затвердження сесії Виноградівської районної ради нову редакцію Положення про комунальний заклад  «Виноградівський  Центр первинної медико-санітарної допомоги».
9. Виноградівський  Центр первинної медико-санітарної допомоги визначити правонаступником  всього майна, прав та обов’язків комунальних закладів району.
10.Контроль за виконанням цього рішення покласти на  першого заступника голови Виноградівської райдержадміністрації (Костелеба-Веремчук Н.Ю.)  та на постійну комісію з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я  (Милюков О.В.).

Голова районної ради                                                                     В.В. Любка 

м.Виноградів,                     2017 року

Медичні заклади Виноградівського району

     Виноградівська районна лікарня надає медичну допомогу населенню району (всього 117 641 чоловік, в т.ч. дорослих 87 366 , з них працездатного віку 68 171 чоловік, дітей до 18 років – 30 275 )      Районна лікарня  сьогодні – це:
     Стаціонар: 12 відділень для багато профільного лікування хворих (всього 554 ліжок і щорічно близько 15 тисяч пролікованих хворих) та 10 структурних підрозділів.   
     Багатопрофільна поліклініка: більш 800 тисяч відвідувань на рік або близько 750 в зміну; більш 100 тисяч рентгенологічних, ультразвукових, функціональних досліджень і 900 тисяч лабораторних досліджень на рік.  
     Відділення профілактики: основний напрямок діяльності – раннє виявлення хворих та осіб з факторами ризику. 
     Мережа : 32 амбулаторії загальної практики – сімейної медицини, 1 селищна лікарня смт. Королево, 
16 фельдшерсько – акушерських пунктів.
ВИНОГРАДІВСЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯАдреса: 90300, Україна, Закарпатська обл., Виноградівський район, Виноградів, вул. Лікарняна, 13Телефон: 2-25-45+38 (03143) 2-25-45 – для міжнародних дзвінків(03143) 2-25-45 – для дзвінків з території України(243) 2-25-45 – для дзвінків по Закарпатській області
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНИЙ ДИСПАНСЕРКоротка характеристика:- протитуберкульозний диспансер;Адреса: 90300, Україна, Закарпатська обл., Виноградівський район, Виноградів, вул. Тюльпанів, 31Телефон: 2-26-97+38 (03143) 2-26-97 – для міжнародних дзвінків(03143) 2-26-97 – для дзвінків з території України(243) 2-26-97 – для дзвінків по Закарпатській області
ВІДДІЛЕННЯ ЗАГОТІВЛІ Й ПЕРЕРОБКИ КРОВІКоротка характеристика: – районна лікарня;- відділення заготівлі й переробки крові;Адреса: 90300, Україна, Закарпатська обл., Виноградівський район, Виноградів, вул. Лікарняна, 13Телефон: 2-26-34+38 (03143) 2-26-34 – для міжнародних дзвінків(03143) 2-26-34 – для дзвінків з території України(243) 2-26-34 – для дзвінків по Закарпатській області
ПОЛІКЛІНІКА
     Потужність поліклінічного відділення районної лікарні розраховано на 750 відвідувань в зміну . 
     Працює районне поліклінічне відділення з 8.00 до 19.00 години
     До складу поліклінічного відділення РЛ входять дитяча консультація , жіноча консультація , профілактичне , терапевтичне , хірургічне , психоневрологічне, стоматологічне , фізіотерапевтичне відділення . 
    Ведеться поліклінічний прийом по 43 видам надання спеціалізованої медичної допомоги.                                                                                       
ЛІКАРСЬКІ АМБУЛАТОРІЇ ВИНОГРАДІВСЬКОГО РАЙОНУ
 БОРЖАВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                         адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Боржавське, вул. Борканюка, 87телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Боржавське, вул. Борканюка, 87 БУКІВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                             адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Букове, вул. Радянська, 12телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Букове, вул. Радянська, 12 ВЕЛИКОКОПАНСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                        адрес:  90330, Виноградівський район р-н, Велика Копаня, вул. Леніна, 109телефон:         (0330, Виноградівський район р-н, Велика Копаня, вул. Леніна, 109 ВЕРБОВЕЦЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                         адрес:  90322, Виноградівський район р-н, Вербовець, вул. Миру, 57телефон:         (0322, Виноградівський район р-н, Вербовець, вул. Миру, 57 
ВЕЛИКОПАЛАДСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                   
 адрес:  90370, Виноградівський район р-н, Велика Паладь, вул. Кошута, 16телефон:         (0370, Виноградівський район р-н, Велика Паладь, вул. Кошута, 16 ВИЛОЦЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                            адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Вилок, вул. Крупської, 1телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Вилок, вул. Крупської, 1 ДРОТИНСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                          адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Дротинці, вул. Тисівська, 29телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Дротинці, вул. Тисівська, 29 ДЮЛЯНСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                           адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Дюла, вул. Садова, 2телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Дюла, вул. Садова, 2 ДЯКІВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА ДІЛЬНИЦЯ                                           адрес:  90365, Виноградівський район р-н, Дяково, вул. Шандора Петефі, 36телефон:         (0365, Виноградівський район р-н, Дяково, вул. Шандора Петефі, 36 КОРОЛІВСЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ                                           адрес:  90332, Виноградівський район р-н, Королево, вул. Тисова, 3телефон:         (0332, Виноградівський район р-н, Королево, вул. Тисова, 3 МАЛОКОПАНСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                          адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Мала Копаня, вул. Леніна, 49телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Мала Копаня, вул. Леніна, 49 НОВОСІЛЬСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА ДІЛЬНИЦЯ                                              адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Нове Село, вул. Центральна, 155телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Нове Село, вул. Центральна, 155 НОВОСЕЛИЦЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                    адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Новоселиця (Виногр.р.), вул. Шевченка, 55телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Новоселиця (Виногр.р.), вул. Шевченка, 55 ОЛЕШНИЦЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                       адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Олешник, вул. Крупської, 1телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Олешник, вул. Крупської, 1 ОНОЦЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                    адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Онок, вул. Українська, 10телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Онок, вул. Українська, 10 ПІДВИНОГРАДІВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА ДІЛЬНИЦЯ                                               адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Підвиноградово, вул. Миру, 56телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Підвиноградово, вул. Миру, 56 ПЕТРІВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА ДІЛЬНИЦЯ                                         адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Петрово, вул. Ракоці, 121телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Петрово, вул. Ракоці, 121 ТРОСНИЦЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                          адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Тросник, вул. Перемоги, 141телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Тросник, вул. Перемоги, 141 ФАНЧИКІВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                      адрес:  90352, Виноградівський район р-н, Фанчиково, вул. Жовтнева, 58телефон:         (0352, Виноградівський район р-н, Фанчиково, вул. Жовтнева, 58ФЕРТЕШОЛМАШІВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                              адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Фертешолмаш, вул. Молодіжна, 26телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Фертешолмаш, вул. Молодіжна, 26 ЧЕПСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА ДІЛЬНИЦЯ                                               адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Чепа, вул. Леніна, 2телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Чепа, вул. Леніна, 2 ЧЕРНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                           адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Черна, вул. Миру, 89телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Черна, вул. Миру, 89 ЧОРНОТИСІВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА   ДІЛЬНИЦЯ                                       адрес:  90363, Виноградівський район р-н, Чорнотисів, вул. Шевченка, 10телефон:         (0363, Виноградівський район р-н, Чорнотисів, вул. Шевченка, 10 ШАЛАНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                   адрес:  90311, Виноградівський район р-н, Шаланки, вул. Терешкової, 2телефон:         (0311, Виноградівський район р-н, Шаланки, вул. Терешкової, 2 ШИРОЦЬКА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ                                              адрес:  90300, Виноградівський район р-н, Широке, вул. Миру, 4телефон:         (0300, Виноградівський район р-н, Широке, вул. Миру, 4                      

Госпітального округу з центром у Виноградові наразі не буде

Берегівська лікарня і надалі працюватиме у звичному режимі з центром у Берегові.Про це на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук повідомив міський голова Берегова Золтан Бабяк.“Провів телефонну розмову із головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем стосовно створення госпітального округу із центром у місті Виноградів, що автоматично позбавляло би Берегово стаціонарного відділення лікарні. Так, серед мешканців Берегова та Берегівського району присутня неабияка стривоженість, адже, аналізуючи лише останні десятиліття, місто позбулося адміністративних центрів у податковій та пенсійній сферах, МРЕВ ДАЇ, санепідемстанції, тощо. Голова ОДА повідомив, що ситуацію моніторить і вважає, що створення госпітальних округів не на часі. Також запевнив, що не підпише жодний документ до Кабміну, який стосуватиметься створення госпітальних округів, адже така реформа не несе в собі покращення умов обслуговування пацієнтів. Тож, за словами голови ОДА, всі чутки про створення госпітального округу з центром у Виноградові наразі є безпідставними. Тому мешканці міста Берегова та Берегівського району можуть залишатися спокійними, бо ж система охорони здоров’я у місті залишиться незмінна. Лікарня і надалі буде працювати із центром у Берегові”, – написав Бабяк.

У Виноградові відкрили хоспіс

Традиційну стрічку відкриття єдиного в області центру паліативної допомоги урочисто перерізали сьогодні перші особи краю, району, народний та обласні депутати.Збудований за європейськими стандартами, зі слів чиновників, найкращий в Україні хоспісний заклад освятили духівники греко-католицької та православної конфесій.Драматична епопея будівництва хоспісу у Виноградові на базі колишнього військового штабу тривала з 2013 року. На ній поламали немало партійних списів у місцевій раді. Частина виділених Євросоюзом грантових грошей згоріла в банку, ще частину довелося повертати грантодавцям. Марнотратство відшкодували з обласного та частково з районного бюджетів.-Звісно, за все це ще має хтось відповісти,- зазначив голова ОДА Геннадій Москаль.Та головне – об’єкт нарешті добудували, залишилося довершити юридичні процедури з його передачею на баланс області.А перших клєнтів новозбудований хоспіс прийме уже з весни. 

Об’єднання районних лікарень – як новий формат оптимізації медицини

На другому пленарному засіданні п’ятої сесії облради поданий та підтриманий колективний запит на адресу голови ОДА Геннадія Москаля та директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимира Марковича від крайових обранців – Оксани Балоги, Петра Добромільського та Івана Савка щодо створення Іршавського госпітального округу, як об’єднання районних лікарень Іршавського та Свалявського районів.

У документі йдеться про те, що, враховуючи чисельність населення, специфіку, територіальний склад Іршавського району та матеріально-технічну базу райлікарні, «просимо при створенні госпітального округу як об’єднання районних лікарень, врахувати пропозиції Іршавських районної ради та райдержадміністрації в особі відділу охорони здоров’я РДА, які пропонують створити Іршавський госпітальний округ як об’єднання районних лікарень Іршавського та Свалявського районів».

Наведені депутатами аргументи досить переконливі. Зокрема, населення Іршавського району – 100 тисяч 119 чол., населення Свалявського – 54 тис. 557 чол. Тож, планується на базі КЗ «Іршавська районна лікарня» створити багатопрофільну лікарню ІІ-етапу надання допомоги із стаціонарним сектором інтенсивного лікування на 185 ліжок (без 6 ліжок ВАІТ) та із стаціонарним сектором планового, реабілітаційного та хоспісного лікування на 215 ліжок. Всього – 400 ліжок. На базі ж Свалявської районної лікарні планується багатопрофільна лікарня І-го етапу надання допомоги з хоспісним відділенням.

Далі в документі наголошується, що на базі КЗ «ІРЛ» може функціонувати міжрайонний сучасний перинатальний центр на 60 ліжок. Наявна станція екстреної медичної допомоги із 6-ма підстанціями в Іршавському районі та з 3-ма підстанціями в Свалявському районі.

Також депутати звертають увагу, що в КЗ «Іршавська районна лікарня» в 2015-2016 рр. проведені капітальні ремонти відділення анестезіології та інтенсивного лікування, операційних залів травматологічного та хірургічного відділень відповідно до сучасних вимог з оновленням відслідковуючи апаратури , хірургічного інструментарію.

Про результати розгляду в місячний термін буде повідомлено і депутатів облради, й апарат обласної ради.
Прес-служба Закарпатської облради

Виноградівські депутати написали звернення до Кабміну

Кабінет Міністрів України Міністерство охорони здоров’я УкраїниЗВЕРНЕННЯдепутатів Виноградівської міської ради Закарпатської області сьомого скликання          Кабінет Міністрів України 30 листопада 2016 року постановою № 932 затвердив Порядок створення госпітальних округів.          Міністерство охорони здоров’я України зобов’язано до 1 лютого 2017 року розробити і подати Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акта щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів.         Ми, весь депутатський корпус та виконавчі органи Виноградівської міської ради Закарпатської області, в зв’язку з цим звертаємось до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України з проханням внести до переліку та складу госпітальних округів Закарпатської області – Виноградівський госпітальний округ з центром у місті Виноградів.        Критеріями визначення складу та меж госпітального округу є наявність багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого або другого рівня та інших закладів охорони здоров’я, відповідне оснащення закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, надання медичної допомоги населенню в кількості не менш як 120 тис. осіб,  своєчасність доступу до медичної допомоги.         Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин та повинна бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за умови наявності доріг з твердим покриттям.        Так, Виноградівський госпітальний округ з центром в місті Виноградів в повній мірі забезпечить надання якісної медичної допомоги в межах реформи, що проводиться урядом. Цей округ є найбільш оптимальним, так як населення Виноградівського району, згідно статистичних даних, нараховує 120 985 жителів.        За висновками експертів, спеціалістів-медиків і менеджерів у сфері охорони здоров’я, а також згідно позиції усіх територіальних громад Виноградівський район є найбільш доцільним та перспективним з точки зору реформування медицини.     У відділеннях та інших підрозділах Виноградівської районної лікарні працює більше 200 висококваліфікованих лікарів, 500 осіб середнього та 270 осіб молодшого медперсоналу.          Лікарня оснащена апаратурою, що забезпечує проведення медичних втручань та заходів з надання вторинної медичної допомоги. Тільки хірургічною службою районної лікарні щорічно проводиться до 3000 тисяч оперативних втручань різної складності.        В стаціонарних відділеннях районної лікарні проліковано протягом 2016 року більше 18 000 осіб.     У пологовому відділенні лікарні щорічно народжує більше 1500 жінок, в тому числі із сусідніх Іршавського, Берегівського та інших районів. У відділенні цілодобово працює неонатологічний пост з палатою інтенсивної терапії, яка оснащена сучасною апаратурою для надання реанімаційної та інтенсивної медичної допомоги новонародженим.         Також велика увага приділяється національним меншинам, які компактно проживають на території району. Враховуючи специфіку та ментальність жінок ромської народності, для них в пологовому відділенні Виноградівської районної лікарні виділено окремий поверх. По медичній статистиці 25 відсотків пологів у пологовому відділенні приймають від жінок ромської народності.          Минулого року значно розширено медико-соціальну базу Виноградівського району, зокрема, 19 грудня 2016 року введено в експлуатацію будівлю єдиного в Закарпатській області сучасного медико-соціального закладу «Хоспіс» в місті Виноградів. Крім того, в районній лікарні успішно функціонує перша в Україні виїзна  бригада з надання паліативної допомоги «Хоспіс вдома», на базі якої здійснювалось також навчання медичних працівників інших областей.        Більше семи років в районній лікарні функціонує сателітне гемодіалізне відділення обласної клінічної лікарні імені Новака, де проходять лікування мешканці Виноградівського, Іршавського та Берегівського районів.        Згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2015 року № 150 «Про затвердження Переліку пілотних закладів охорони здоров’я для впровадження системи діагностично-споріднених груп», Виноградівська районна лікарня,  як одна з кращих у Закарпатській області, була включена до переліку пілотних закладів.       Необхідно зазначити, що створення госпітального округу з центром в місті Виноградів через зручне територіальне розміщення району та самої лікарні, наявність стабільного та надійного транспортного залізничного та автобусного сполучення надасть можливість в найкоротший розрахунковий термін отримати населенню медичну допомогу.        Водночас просимо врахувати, що при розміщенні госпітального округу в Берегівському або інших сусідніх районах, доїзд жителів віддалених населених пунктів Виноградівського району до центру госпітального округу буде складати більше 1,5-2 годин, що порушує вимоги п.15 Порядку створення госпітальних округів.        Крім того, у 2016 році Виноградівська районна лікарня Закарпатської області отримала Сертифікат системи управління якістю, згідно якого послуги у сфері охорони здоров’я, які надає лікарня, відповідають вимогам ДСТУ ISO 9001:2009, що свідчить про високу якість роботи районної лікарні.       Враховуючи вищевикладене, просимо Міністерство охорони здоров’я України внести до переліку та складу госпітальних округів – Виноградівський госпітальний округ в Закарпатській області з центром у місті Виноградів, а Уряд України затвердити наш госпітальний округ як окремий, самодостатній госпітальний округ в Закарпатській області, який відповідає вимогам, встановленим законодавством України.Виноградівська міськрада

Пацієнти зможуть лікуватися в будь-якому медзакладі без прописки – реформа медичної галузі

Медикам скасують фіксовані ставки й вони матимуть право обслуговувати пацієнтів у кількох медзакладах.Міністерство охорони здоров’я презентувало пакет законопроектів щодо реформування медичної галузі. 2016-й буде перехідним роком для переходу від фінансування за ліжко-місця до фінансування за надані послуги. Заклади охорони здоров’я отримають ту саму кількість коштів, яку вони отримали в 2015 році. Про це говориться в презентації.ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РЕФОРМИ:1) Рішення про правову форму закладів охорони здоров’я будуть приймати відповідні органи місцевого самоврядування, що відповідає принципам децентралізації.2) Заклади охорони здоров’я будуть управляти своїми бюджетами самостійно, розробляти фінансові плани для розвитку установ, ефективніше використовувати ресурси.3) Заклади охорони здоров’я зможуть залучати кошти приватних фондів та донорів, які допоможуть їм інвестувати у сучасні технології для надання сучасної медичної допомоги пацієнтам.4) У майбутньому система охорони здоров’я отримає переваги від легалізації прихованих платежів, які на сьогодні складають 60-70% усіх витрат на охорону здоров’я.ОПЛАТА ЗА ПОСЛУГИ МЕДИЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ:Відбудеться зміна принципу оплати праці персоналу закладів охорони здоров’я: від фіксованої оплати за штатним розкладом – до оплати за надані послуги, які надаються за контрактом між закладом охорони здоров’я і співробітником. Зарплатня медиків залежатиме від обсягу наданих послуг.ХТО ОТРИМАЄ ПЕРЕВАГИ?ПАЦІЄНТИ:1) Кошти йтимуть за пацієнтом.2) Пацієнти отримуватимуть медичну допомогу, де зручно територіально.3) Держава оплачуватиме послуги незалежно від того, де вони будуть надані.МЕДИЧНИЙ ПЕРСОНАЛ:1) Медики не будуть прив’язані до закладу охорони здоров’я.2) Медики зможуть заключати кілька контрактів з різними закладами охорони здоров’я.3) Доходи медиків будуть легальними і залежатимуть від наданих послуг.ДЕРЖАВА:1) Належне фінансування галузі, базуючись на аналізі показників здоров’я та якості послуг.2) Ефективне використання коштів.3) Контроль якості буде покращено через систему протоколів лікування.

Програма «Турбота» – матеріальна допомога на лікування

Депутатам обласної ради пропонується внести зміни і доповнення до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням обласної ради 22  грудня 2015 року.Програма «Турбота», яка діє на Закарпатті, є унікальною. Такого виду допомоги немає в жодній області України. Один з важливих пунктів програми – щодо надання матеріальної допомоги закарпатцям, які потребують високовартісного лікування. Внесли його до програми тоді, коли закарпатці, що потребували допомоги, надання якої входить до компетенції Міністерства охорони здоров’я, не отримали її від МОЗ України.Мова йде  про Порядок надання одноразової матеріальної допомоги важкохворим громадянам на лікування, протезування, придбання імплантатів, проведення оперативних втручань, у тому числі за межами України. Він визначає механізм надання та виплати одноразової матеріальної допомоги в рамках заходів цієї Програми.А визначений Порядок – наступний. Матеріальна допомога надається важкохворим громадянам на лікування, протезування, придбання імплантатів, проведення оперативних втручань, у тому числі за межами України (на підставі висновку головного  спеціаліста   відповідного профілю МОЗ відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 1995 року № 991  «Про затвердження Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон»).Для надання одноразової матеріальної допомоги, заявник надає на розгляд комісії департаменту охорони здоров’я ОДА наступні документи:- особисте звернення хворого або його батьків (офіційних представників) на адресу голів обласної ради або облдержадміністрації;- ксерокопію документу, що засвідчує особу заявника та адресу його місця проживання;- ксерокопію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;- ксерокопію одного з документів: пенсійного посвідчення, посвідчення інваліда, ветерана війни чи праці, інше посвідчення, що встановлює його статус (за наявності).- довідку про стан здоров’я та необхідність лікування громадянина;- акт обстеження матеріальних умов проживання заявника;- довідку про банківські реквізити заявника;- інші документи, що можуть підтверджувати необхідність надання одноразової матеріальної допомоги (виписки, заключення тощо, у тому числі висновок головного  спеціаліста   відповідного профілю МОЗ у разі необхідності лікування за кордоном).Комісія департаменту охорони здоров’я ОДА приймає відповідне рішення про доцільність надання матеріальної допомоги, погоджує його з постійною комісією обласної ради з питань бюджету та, у разі погодження зазначеною комісією, подає клопотання на адресу голови обласної ради або голови обласної державної адміністрації  про матеріальну допомогу.Голова обласної ради або голова обласної державної адміністрації на підставі отриманих документів приймають рішення про виділення матеріальної допомоги та своєю резолюцією доручає департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації виплатити матеріальну допомогу.Департамент  соціального захисту населення ОДА відповідно до плану асигнувань за даним напрямком подає документи на оплату матеріальної допомоги (через банківські установи на  рахунок заявника) в органи державного казначейства.Громадянин, якому виділена матеріальна допомога, або його офіційний представник, у місячний термін після отримання коштів зобов’язаний надати департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації документи, що підтверджують цільове використання коштів  (довідки лікарських установ, у тому числі, розміщених за межами України, про проведене лікування, протезування, проведення оперативних втручань, чеки, накладні на придбання імплантатів, ліків тощо).У разі ненадання таких документів, департамент повідомляє отримувача матеріальної допомоги про необхідність повернення наданої допомоги в повному обсязі, у тому числі через примусове стягнення в судовому порядку.Джерело: Виноградів NEWS