Скайп -конференція «Ознайомлення з практиками реформи децентралізації»
Центральна районна бібліотека у партнерстві із Відокремленим підрозділом Всеукраїнського жіночого товариства імені О.Теліги у місті Виноградів продовжує заходи у рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС). Проект виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Асоціацією міст України (АМУ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Мета проекту – створення сприятливого середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави.
Проект реалізовуватиметься з травня по липень поточного року у рамках якого будуть проведені 4 інформаційно – просвітницькі заходи для всіх тих, хто цікавиться питанням децентралізації. 22 травня у читальній зал ЦРБ відбулась скайп-конференція за участю представників Коропської об’єднаної територіальної громади Чернігівської області( koropska-gromada.gov.ua/ ) депутатів Виноградівської міської і Буківської сільської рад, місцян, представників громадських організацій, ЗМІ. Коропська ОТГ створена у грудні 2016 року, до її складу ввійшло 16 невеличких населених пунктів і нараховує 16236 осіб. У громади напрацьований досвід роботи яким ділились з нами всі керівники структурних підрозділів виконавчого комітету, а також відповіли на ряд запитань. Серед найактуальніших питань стали:
Хто здійснюватиме реєстрацію актів цивільного стану, речових прав та їх обтяжень?
Яким чином будуть фінансуватися заклади культури розташовані на території об’єднаних територіальних громад?
Як надаватимуться субвенції та дотації бюджетам об’єднаних територіальних громад, які саме, у якому розмірі?
Чи змінилася кількість службовців після об’єднання; чи існує кадровий голод та який рівень чиновницьких зарплат ?
Якою є ефективність створення ЦНАПів?
Вибори у громаді і роль старост в ОТГ;
Чи покращився розвиток інфраструктури в умовах ОТГ та багато ін.
залучення міжнародних інвестицій, проектна діяльність.
Підводячи підсумки скайп-конференції учасники дійшли висновку, що:
Об’єднана громада – це ефективна, зрозуміла і зручна для мешканців система управління територією де місцева влада починає працювати для мешканців, а не «для галочки»
Об’єднання громад активізує місцевих лідерів. З’являються можливості для тих, хто хоче реальних змін і прагне працювати для покращення добробуту громади.
Формується основа сильної країни. Країну, яка складається з сильних громад, важко розхитати і зсередини, і ззовні.
Всі учасники конференції отримали роздатковий матеріал видрукуваний централізовано у рамках проекту «Пульс».


