Відкрите спілкування «Творимо майбутнє своєї громади разом»

Четвертий рік в Україні триває реформа децентралізації, а в населення залишається дуже багато питань, пов’язаних з процесом об’єднанням територіальних громад. У нашому районі майже немає свідомих людей, які були би проти об’єднання громад. Проблема у тому, яким шляхом об’єднуватися. Чи це має відбуватися так, як хочуть жителі громад, чи згідно економічних розрахунків експертів. 
Тому з жовтня 2017 року працівниками Виноградівської ЦРБ проводились різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи спрямовані на інформування та залучення громадськості до процесу реформ децентрацізації.
7 серпня у приміщенні Виноградівської міської бібліотеки-філії проведено захід у формі відкритого спілкування «Творимо майбутнє своєї громади разом», який підвів підсумки другого раунду проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст в Україні (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних Наукових досліджень та обмінів IREX/Україна. 
Модератором заходу була голова ГО ім. Олени Теліги, директор Виноградівської РЦБС Вашкеба Катерина, яка у доступній формі дала пояснення присутнім, що таке децентралізація його мету і завдання, зупинилась на плюсах і мінусах децентралізаційного процесу, презентувала розвиток вже сформованих і діючих ОТГ, вела активну дискую та наголосила на важливість реформи децентралізації. 
У ході дискусії учасники розділилившись на дві групи обговорювали питання як саме вони могли б покращити життя громади власними силами. Також обговорили баланс між такими принципами створення ОТГ, як добровільність та економічна ефективність. Адже будь-хто може об’єднатися, але якщо громада буде фінансово неспроможною, то створювати її недоцільно.
Можна з упевненістю сказати, що захід у повній мірі реалізував поставлену мету. Присутні у цікавій та доступній формі отримали необхідну інформацію про реформу децентралізації та переконалися, що, дійсно, зміни на краще є, хоча і даються вони нелегко. А головне, кожен виніс для себе усвідомлення того, що треба бути активним, не чекати вказівок «згори», а самостійно проявляти ініціативу, висловлювати пропозиції щодо поліпшення життя. 
По закінченню заходу присутні мали можливість ознайомитись з інформаційною зоною “Моя громада мій добробут”, що містить багато корисної інформації про децентралізацію та друкованої продукції.
Участь в цьому проекті в черговий раз доводить, що бібліотека трансформуючись у сучасний інформаційний пункт є незамінною складовою в структурі кожної об’єднаної територіальної громади (ОТГ).

Залишити відповідь