Завершення реалізації проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування» (ПУЛЬС)

Настала та мить коли ми по-справжньому розуміємо, що для нас значить отримати диплом з відзнакою та знайти себе на сторінках збірника успіхів проєкту ПУЛЬС.
Виноградівська центральна районна бібліотека разом з ГО “Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги” м. Виноградів та ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття» протягом 2017-2020 рр. реалізовували проєкт «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID), що дозволяє просто і доступно говорити суспільству про реформу децентралізації в Україні. Ця тема наразі є надзвичайно необхідною та актуальною у зв’язку з тим, що у місті розпочато процес створення Виноградівської об’єднаної територіальної громади. Багато мешканців району ще й досі не розуміють сутності адміністративно-територіальної реформи, яка ефективно діє у територіальних громадах України.
Надзвичайну допомогу у вирішенні проблем надавали фахівці АМУ, а також була можливість безпосереднього спілкування із представниками новостворених ОТГ завдяки новітнім технологіям.
Вдалося активізувати громадськість надаючи їм оперативну і достовірну інформацію про децентралізацію в Україні шляхом проведення різноманітних інформаційно- просвітницьких заходів. Пересічні громадяни Виноградівщини активно долучалися до заходів, які організовувалися в рамках проекту, мали змогу не лише отримати відповіді на свої питання: які зміни чекають на громаду в результаті децентралізації, які перспективи та можливості для розвитку, але й отримати інформаційні матеріали із роз’ясненнями, що таке децентралізація, структура та функції посадових осіб ОТГ, повноваження старости, більше дізнатися про принципи надання адміністративних послуг в ОТГ, про перспективи створення Молодіжної громадської ради, а також конкретні приклади історій успіху вже створених громад.
Отримана під час заходів інформація стала могутнім стимулом для згуртованості мешканців громади.
Бібліотеки як інформаційно – просвітницькі центри громад і надалі проводитимуть інформаційно – роз’яснювальну роботу серед жителів громад щодо адміністративно-територіальної реформи як у бібліотеці так і за її межами: вуличні акції, зустрічі із представниками успішних ОТГ, скап-конференції, інформаційні бесіди, складання веб- списків і ін.

Залишити відповідь