Індустрія насильства

«Ці дівчата й жінки – жертви насильства. Вони достатньо натерпілися. Щоб позбавити їх нових принижень і ганьби, їхні імена було змінено».

Віктор Маларек

Торгівля «живим товаром», яка набирає щораз ширших масштабів і дедалі більше жорстких форм, охопила більшість країн світу. Торгівля людьми стала злочинним бізнесом, який посідає третє місце за рівнем прибутковості, поступаючись лише торгівлі зброєю та наркотиками. На жаль не оминуло це лихо й Україну, яка є сьогодні і країною-донором, і країною транзиту…

«Була старшенна спека, і ми вмираи від спраги, але араби, що вели нас пустелею, цим не переймалися. Вони постійно на нас кричали…»

«Я відчувала себе рабинею за біблійних часів, –  казала Марійка. – Щокроку мені здавалося, що це Господь карає мене за всі мої гріхи».

«Тієї ночі я вперше збагнула, що таке – бути повією. Мусила обслужити вісьмох чоловіків. Почувалася жахливо ганебно. Після кожної зустрічі милася під душем, але бруд зсередини не змивався. Не знаю, скільки сотень чоловіків я обслуговувала протягом тих чотирьох місяців. З молодими, старими, вгодованими, огидними, солдатами та богомольцями. Нікого не цікавило навіть, чи я хвора. Працюй, а то будеш покарана» – це розповідь жінки з книги під назвою «Наташі», – жiнки, яка як і тисячі її співвітчизниць потрапила до сексуального рабства.

Чи варто цитувати те, що треба відчути душею, пронести через власне усвідомлення глобальну проблему людства. Бо насильство у будь-якому своєму прояві, чи то фізичне (в сім’ї відносно жінки та дітей), чи то моральне (в родинному колі, ба навіть на роботі, перебуаючи під гнітючим тиском керівника, чи колег), так  чи інакше, ламає характер людини, не даючи їй реалізуватися в суспільстві як особистість.

Виноградівська ЦРБ недаремно акцентує увагу на даній темі, адже в арсеналі книжкового фонду є чимало літератури, що відкриває загалу приховану проблему, що на жаль присутня в житті чи не кожного пересічного українця. Це тема, яку замовчують, про яку бояться говорити ще й сьогодні у 21 столітті, де вже здавалось би, мали зникнути всілякі догми.

Бібліотекарі звертають увагу на видання:

«Протидія Торгівлі людьми в Україні (збірник законодавчих актів)» (2013)

«Вмій захищати свої права» (2000)

«Насильство проти жінок. Що про це думають молоді люди» (2005)

Та разом з тим акцентують увагу на книжці канадського журналіста Віктора Маларека, який спираючись на матеріали власних журналістських розслідувань, описує масштаби поширення у світі торгівлі жінками для потреб проституції. Жертвами ділків останніми роками найчастіше стають вихідці зі Східної та Центральної Європи, зокрема українки, росіянки, молдаванки, чешки. Аналізуючи це ганебне явище, автор вказує його глибинні причини й пропонує шляхи його усунення.
Для осіб, що планують поїхати на роботу за кордрн, їхніх родичів, друзів і знайомих, а також усіх тих, кому не байдужа проблема торгівлі людьми.

Отже, до Вашої уваги разюча публіцистика під ефектною палітуркою «Наташі. Сучасна світова секс-торгівля».

Маларек Віктор. Наташі: сучасна світова секс-торгівля. Переклад з англійської Віктора Морозова. Київ 2004. 300 с.

Дана книжка розповідає про міжнародну злочинну індустрію торгівлі жінками. Її видано у 12 країнах світу, зокрема в США, Канаді, Великій Британії, Туреччині та Іспанії.


Довідково:

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства”.

Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. 

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

 Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

відділ обслуговування Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь