Семінар “Публічні бібліотеки – інформаційно – просвітницькі та комунікативні центри громад”

            27 травня у читальній залі Виноградівської центральної публічної бібліотеки  для працівників публічних  бібліотек Виноградівської територіальної громади проведений семінар  “Публічні бібліотеки – інформаційно – просвітницькі та комунікативні  центри громад”.

       «У багатьох населених пунктах сучасні публічні бібліотеки єдині загальнодоступні центри  інформації , особливо для соціально вразливих категорій – багатодітних сімей, безробітних, пенсіонерів, де мешканці громади отримують  безкоштовний доступ до інформаційних ресурсів, придбання яких вартує дорого і  не передбачене їхнім сімейним бюджетом . Більшість бібліотек  територіальної громади інформатизовані, тому до традиційних бібліотечних послуг додались  інноваційні  послуги з інтернет – мережі у т.ч. е-послуги . Вони є центрами. спілкування та обміну усною, письмовою чи електронною інформацією, навігаторами у безмежному  віртуальному просторі» – наголосила директор публічної бібліотеки Катерина Вашкеба. 

   Завідуюча методико – бібліографічним та інформаційним відділом  Мар’яна Марушка  поділилась методичними порадами – «Проєктна діяльність як інститут модернізації бібліотек».  Через обмеженість коштів, проектна діяльність є основним джерелом для інформатизації бібліотек,  поповнення  фондів, покращення комфортних умов у бібліотеці.  Хто вони, грантодавці ? Як писати проєкти, щоб стати успішними ?  Проєкти від Українського культурного фонду: специфіка, терміни, програми – цьому і багато іншому навчались працівники бібліотек.

        Відомо що 24 серпня 2021 року Україна увійде у режим paperless, тобто ніяких паперів для державних органів. Жоден не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки для надання державних послуг .

 Інтелект – реліз «Від мобільних додатків в бібліотечній практиці  до реалізації проекту Держава у смартфоні»  провела бібліотекар інтернет – центру Катерина Ромушко. Вона надала практичні і теоретичні рекомендації яким чином бібліотеки , які працюють в проєкті Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта», зможуть допомогти пересічному жителю громади в одик клік за допомогою смартфона чи планшета оформити електронний документообіг щоб зробити  їх життя  зручнішим і легшим.

    На запрошення центральної публічної бібліотеки в роботі семінару взяв участь заступник   міського голови Грабар Сергій Аркадійович.  Відомо, що 28 квітня, на засіданні Верховної Ради України прийнято законопроєкт  №2194, який завершив децентралізаційну земельну реформу і з 1 липня  ринок землі набуває чинності. Він надав  правові  роз’яснення про основні нововведення  законопроекту,  а також відповів на числення питання працівників бібліотек. Основні нововведення :

  • землі державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів передаються  територіальним громадам;
  • спрощено доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу;
  • органам місцевого самоврядування передали повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності, затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів;
  • скасувати ряд погоджувальних і дозвільних процедур у сфері земельних відносин і б. ін.

          Отримана достовірна   інформація від спеціаліста  по земельним питанням  допоможе працівникам бібліотек  надавати  неупереджену інформацію жителям громад відносно земельної реформи. 

           Завершився семінар дискусійною годиною «Проблемні питання роботи сільських бібліотек в нових умовах» і підведенням підсумків роботи.

Залишити відповідь