22 березня на базі центральної публічної бібліотеки ГО «Відокремлений підрозділ Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги у місті Виноградів» провела черговий тренінг з працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів. Тренер-фахівець з профорієнтації Виноградівського управління Берегівської філії Закарпатського ОЦЗ Наталія Гук. Тема тренінгу” Стратегія і тактика пошуку роботи під час війни”. Відрадно, що саме вони є партнерами ГО у реалізації грантового проєкту «Ми є і ми разом» який виконується у проєкті «Закарпаття. Спільно: Посилення потенціалу ОГС для відповіді на гуманітарну кризу» та адмініструється БФ “Центр громадських ініціатив”.
П. Наталія наголосила, що під час війни наше життя змінилось. Зміни стосуються всього: звичного порядку речей, організації побуту, планування майбутнього. У нових умовах багато людей втратили і домівку, і роботу. Якщо взяти до уваги ще й надзвичайно тяжкий морально-психологічний стан, у якому опинилися більшість людей, то можна зрозуміти: пошук нової роботи в нинішніх умовах – неабияке випробування. За даними НБУ, рівень незайнятості населення сягнув майже 35. Безробіття стає викликом для багатьох українців. Часто людина не може знайти в собі ресурсу, щоб бодай відкрити спеціальний сайт і ознайомитися з вакансіями, уже не говорячи про те, щоб комусь телефонувати та про щось домовлятися
Мета тренінгу — познайомити ВПО і всіх, хто шукає роботу із новими умовами на ринку праці під час війни, показати, як вони змінюються, які нові можливості відкривають для пошукачів, навчити алгоритму пошуку роботи, показати інструменти та техніки, що допоможуть знайти гідне місце для працевлаштування за своїм фахом або опанувати нову професію.
П. Наталія розповіла про зміни правила прийняття на роботу працівників на час воєнного стану та які документи для цього потрібні:
• Правила реєстрації у центрі зайнятості наголосивши на орієнтацію центру на легальну зайнятість і попередження ними безробітних про ризики нелегальної трудової міграції;
• Канали пошуку роботи під час війни;
• Алгоритм перекваліфікації;
• Техніка складання резюме;
• Ознайомила з актуальними вакансіями у Виноградівській ТГ, електронні сервери, навчальні центри ;
По завершенню п. Наталія надала відповіді на непрості запитання учасників тренінгу. Всі слухачі отримали веб- списки веб –списки «Гранти на бізнес. Як і де отримати безповоротну фінансову допомогу на підприємництво» виготовлені в рамках реалізації проєкту “Ми є і ми разом»