Літературний світ Панаса Мирного

Сьогодні, 13 травня виповнюється 175 років від дня народження відомого українського письменника, фольклориста, публіциста, громадського та культурного діяча Панаса Мирного, справжнє ім’я якого Рудченко Панас Якович. Відомо, що за життя письменник не бажав розкривати свого справжнього прізвища, не публікував своїх світлин, не афішував приватного життя. За характером Панас Рудченко був тихий, мовчазний та не любив сварок. Можливо, саме через це він обрав літературний псевдонім «Мирний». Завдяки такій таємниці губернське жандармське управління у 1915р. не змогло розшукати Панаса Рудченка. А він, розпочавши трудове життя з 14-ти років, на той час став одним із найповажніших чиновників на всю губернію: статський радник, кавалер п’яти орденів, начальник першого відділу Полтавської казенної палати.Панас Мирний є автором близько 700 віршів (майже всі не друкувалися); повістей «Лихий попутав» (1872 р.), «П’яниця» (1874 р.), «Лихі люди» (1877 р.); знаменитих романів «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» (1880 р. у співпраці з І. Біликом),«Повія» (1928р.), драматичних творів, оповідань, статей.
Щоб розуміти творчість Мирного, треба знати один секрет: Панас Якович писав тільки про те, що було насправді і свідком чого він був сам, або ж – про реальні події, про які дізнався. Наприклад, героїня роману “Повія” – це реальна дівчина, з якою Панас Мирний познайомився в її 16 років. Він стежив за її життям, спілкувався з нею та описував усе у творі. На день народження письменника і драматурга Панаса Мирного, який відзначається 13 травня, неодмінно прийшли би Марія Заньковецька, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та Василь Стефаник. Панас Мирний любив збирати гостей у своєму будинку в Полтаві. До речі, це було перше і єдине його власне житло, в яке Панас Якович зміг перебратися з дружиною та трьома дітьми в 1903 році.
Завітаймо і ми в гості до відомого українського письменника та згадаймо його життя і творчість, героїв його відомих творів.
Чекаємо на Вас у нашій бібліотеці.

Залишити відповідь