Заняття школи взаємообміну досвідом на базі бібліотеки-філії с.В.Ком’яти

Сьогодні, в час духовного відродження України, значно підвищився інтерес читачів до історичного минулого нашої держави. Значну роль в цьому відіграє бібліотечне краєзнавство, так як саме бібліотека формує особистість на ґрунті історії, культури, традицій власного народу.

Саме з метою формування у працівників фахового розуміння проблем бібліотечного краєзнавства, 26.03.2015 на базі бібліотеки-філії с. Великі Ком’яти відбулося чергове заняття школи взаємообміну досвідом роботи на тему «Бібліотечне краєзнавство  в культурному житті села: стан, важливість, удосконалення». Учасники семінару завідуючі бібліотеками-філіями  Виноградівської РЦБС найближчих 14 сіл знайомилися з бібліотекою-філією с.Великі Ком’яти,  її історією, краєзнавчими напрацюваннями бібліотеки,  краєзнавчим куточком, оформленими книжково-ілюстративними виставками.

Відкрила семінар директор Виноградівської РЦБС Вашкеба К.Г. яка  відмітила важливість та унікальність краєзнавчої роботи в бібліотеці. Вона наголосила, що саме краєзнавча робота дозволяє зробити бібліотеку особливим центром територіальної громади, надати їй місцевого неповторного колориту та регіональної специфіки.

Про роль сільської бібліотеки у культурному розвитку місцевої громади, а також про важливість тісної співпраці бібліотеки з місцевою владою розповіла в своєму виступі голова Великокомятської с/р. Костелеба Н.Ю.

Про цікаві факти з минулого та сучасного життя села розповіла вчитель історії Великоком’ятівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білак Маріанна Іванівна демонструючи слайдові презентацію: «О,Ком’яти , Великі Ком’яти, Моє рідне і гідне  село…»

В презентації «Краєзнавчий бібліо-піар» провідний методист ЦРБ розповідала про те які ресурси, інструменти можна використовувати, щоб популяризувати, а говорячи сучасними словами – піарити, краєзнавчу роботу бібліотек, а також демонструвала інформаційний краєзнавчий матеріалу про цікаві особистості, визначні культурні надбання с.ВеликіКомяти розміщений на сайті ЦРБ та блозі «Туристичний портрет Виноградівщини», як приклад, вже готового краєзнавчого піар-продукту»

Перед присутніми виступила зав бібліотекою-філією Козуб М.В. «Публічна бібліотека – центр краєзнавчої інформації: з досвіду роботи бібліотеки-філії с. В.Ком’яти» яка звернули увагу учасників семінару на значення сучасної бібліотеки, як закладу культури, у сільській місцевості,а також розповіла про роботу, яку проводить бібліотека задля збереження традицій рідного краю, формуванню, збереженню та популяризації фондів краєзнавчих видань.  Про  роль і значення бібліотеки у пізнанні дітьми і молоддю історії та культури рідного краю поділилася досвідом бібліотекар 1 кат. бібліотеки-філії с В. Комяти Мудра Н.Ю.

Працівники бібліотеки-філії спільно з активом бібліотеки   запропонували увазі присутніх літературно-музичну годину «Звеличувач благородного і прекрасного»: присвячену творчості Ю.Боршоша-Кум’ятськогго відомого українського закарпатського поета, уродженця с.В.Комяти.

На протязі усього часу роботи семінару, бібліотекарі системи спілкувалися з колегами, обмінювалися досвідом роботи, обговорювали проблемні питання. По закінченню семінару було намічено основні напрямки подальшої роботи бібліотек району щодо краєзнавчої роботи, а також основні шляхи зацікавлення користувачів  до вивчення історії та традицій рідного краю, вихованні в них почуття національної гідності та патріотизму.

Залишити відповідь