Година історичної пам’яті «Карпатська Україна: на світанку свободи”

13 березня  у центральній районній бібліотеці відбулась година історичної пам’яті  «Карпатська Україна:на світанку свободи».

     Учасники заходу, учні Виноградівської ЗОШ 1-111 ст. № 2 Дубровка Норберт, Сігетій Роман, Грицищук Евеліна, Копчаіванна  перенесли присутню в залі  молодь  у ті славні і трагічні дні Карпатської України, коли патріотично налаштована  молодь встала на захист  новоствореної незалежної Карпатської України.  Вміло були проведені паралелі між подіями 76 річної давності і Революцією гідності, події  яких забрали життя  понад сотень людей.  Незалежна українська держава на Закарпатті стала важливим етапом національного державотворення, який продемонстрував, що Закарпаття – українська земля, жителі якої прагнуть соборної держави разом із співвітчизниками з інших українських земель.

     Нащадки героїв Карпатської України продовжують боротись за  свою незалежність у складі великої і неділимої України. 

     Як не дивно, але теперішні події в Україні, потужний сплеск патріотизму дуже нагадують часи перед Карпатською Україною. Так само фарбували в синьо-жовті кольори мости і паркани, створювали загони самооборони.

     Із завмиранням серця слухали присутні розповідь місцевих учасників АТО Блажин Степана, Кобрин Михайла, Цола Олександра, яких було запрошено на захід, вони поділилися сумними спогадами про події в зоні АТО на Україні.

      Під час заходу демонструвались уривки із документального фільму «Срібна Земля: Хроніка Карпатської України 1919-1939рр.», відеофільми  «Пам’яті героїв Євромайдану”,  «Небесна сотня».

     Всі присутн і переглянули оформлену у читальному залі ЦРБ книжково-ілюстративну виставку  «Карпатська Україна – пролог Української держави».

Залишити відповідь