«Життя – мов спалах» (відвідини учасниці війни)

8 травня 2015 р. працівники культури зав. бібліотекою-філією Зевдій М.Ю. та зав. клубом Савко М.М.  разом зі своїми активними користувачами відвідали учасницю Другої світової війни Власенко Ольгу Овсіївну, яка проживає по вул. Першотравневій.

Пані Ольга є уродженкою Київщини. Незабаром вона святкуватиме свій 89-й День народження. У Виноградів переїхала жити до своєї дочки дев’ять років тому.

Учасниця війни розповіла дітям про свою важку молодість. У часи німецької окупації гітлерівці чотири рази брали її в полон і намагалися вивезти потягом у Німеччину на примусові роботи. Всі чотири рази вона змогла втекти з потяга. 

Коли Київщину вже зайняли радянські війська, то 19-річну Ольгу мобілізували для виконання важкої роботи – риття окопів для солдатів Червоної армії. Чотири місяці вона виконувала цю нелегку для дівчини роботу на передовій лінії фронту. Був випадок, коли авіаційна бомба розірвалася на дуже короткій відстані від Ольги. Врятував дівчину окоп.

Відвідувачам було дуже цікаво слухати спогади пані Ольги.  Та ці спогади були занадто важкими, не раз на очах у п. Ольги були сльози… 

Залишити відповідь