Вечір-реквієм «Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам’ять».

26 листопада  з нагоди  дня пам’яті жертв голодоморів 1932-33 років в Україні центральною районною бібліотекою для учнів  ЗОШ №3 проведено вечір-реквієм «Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам’ять».

З метою увіковічення пам’яті  по тих, хто прийняв мученицьку смерть ведучі вечора завідуюча відділом обслуговування Попович Ганна Степанівна та бібліотекар абонементу для дорослих Данканич Анжеліка Павлівна ознайомили учнів із жахливими фактами геноциду проти українського народу, викликаючи жаль, співчуття, обурення і ненависть до катів.

У 1933 році був в Україні великий голод. Не було тоді ні війни ні потопу. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І  ніхто не знав, скільки невинного люду лягло у могили – старих, молодих і дітей, і ще ненароджених у лонах матерів…

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: життя людини, роду, країни. Найсуворіше “вето”, жорстка заборона не могли викреслити з пам’яті народу спогади про голод. Все передавалось від старшого покоління до молодшого, знайшло відображення в усній творчості, в гірких піснях, в художніх творах письменників.

Доповненням до розповіді про Голодомор був показ слайд-шоу. Із відчуттям жалю учні переглянули відеофільм «Голод в Україні 1932-33років».

Залишити відповідь