Увага. Запрошуємо до клубу документального кіно.

Виноградівська центральна районна бібліотека отримала чергову перемогу у спільному конкурсі Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Програми Bibliomist «Кіноклуб Docudays UA в бібліотеці», направленого на сприяння активізації діалогу про права людини в українському суспільстві шляхом надання бібліотекам медіа-інструментів та методології для підвищення рівня поінформованості громадян України в галузі прав людини.

Початковим етапом реалізації проекту став тренінг для модераторів кіноклубів Docudays UA 4-5 листопада 2015 р. в м. Київ. Модератор нашого кіноклубу Нечаєв В.В. мав можливість ознайомитись з особливостями створення та роботи кіноклубу, з чого починати, як підготувати кінопоказ та пройти практичні заняття з методики проведення дискусій, технологій Free2Choose.

На основі цього районна бібліотека створила кіноклуб Docudays UA «Правовий орієнтир» при Виноградівській ЦРБ. Кіноклуб створено на добровільних засадах для проведення регулярних некомерційних показів документальних та навчальних кінофільмів про права людини з освітньою та правопросвітницькою метою.

Основними завдання кіноклуб є підготовка, організація та проведення показів кінофільмів, а також проведення заходів, які можуть їх супроводжувати: дискусій, диспутів, обговорень, лекцій тощо з метою розвитку критичного мислення, правового виховання аудиторії кіноклубу (засуджених та персоналу установи), формування у них розуміння людської гідності як найвищої цінності.

У нашому місті є місця збору активних, творчих і захоплених людей. Але поки їх не так багато. Тому, головною ідеєю кіноклубу є організація зустрічей, перегляд тематичних фільмів під час кожного заходу відбуватимуться обговорення проблематики, яку підіймає фільм, з точки зору правозахисту та додаткова програма.

Під додатковою програмою маються на увазі зустрічі з цікавими людьми і багато іншого. Дуже хочеться, мешканці міста мали можливість зустрітися в приємній компанії, обговорити дійсно важливі, цікаві теми, корисно провести свій час. Даний кіноклуб не вузькоспеціалізований, прийти може кожен, не залежно від статусу, освіти, професії та навіть віку.

19 листопада у залі Виноградівської центральної районної бібліотеки відбудеться презентація кіноклубу з першим переглядом кінофільму «Коли-небудь ми станемо щасливими» режисер фільму: Павел Височанські, країна: Польща. У фільмі йдеться про Даніеля, юнака з Ліпіни, найбільш нужденного містечка в усій південній Польщі. Даніель прагне вирватися з суцільної бідності. Озброєний камерою на мобільному телефоні, він вештається своїм кварталом, розпитуючи дітей та дорослих про їхні мрії. Чи справдяться ті мрії бодай для когось? Обговорення фільму пройде за участю правозахисника та модератора проекту Нечаєв В.В.

Показ фільмів планується проводити два рази на тиждень. Наступним переглядом стане фільм «Любіть мене, будь ласка!» тема якого дискримінація, тоталітарні режими, ксенофобія, свобода мирних зібрань, свобода слова та думки, право на життя.

Інформація про життєдіяльність клубу буде висвітлюватися у соціальній  мережі Фейсбук https://www.facebook.com/Виноградівська-РЦБС-316785758345753/?fref=ts, веб-сторінці Виноградівської центральної районної бібліотеки http://vin-library.do.am та місцевих ЗМІ.

Всіх бажаючих запрошуємо до участі в заходах, що супроводжують показ відеофільмів, зустрічі з цікавими особистостями – громадськими діячами, правозахисниками, журналістами, активістами громадських організацій тощо.

Залишити відповідь