Презентація книги «Вікно в минулі роки» авторів Бурмек-Дюрі та Бурмек Ласло

27 січня в читальній залі Виноградівської ЦРБ відбулася презентація книги «Вікно в минулі роки» авторів Бурмек-Дюрі та Бурмек Ласло.

Даний захід став істричною подією у своєму роді, позаяк книжка написана та видана ромами Виноградівщини. Спогади та  розповіді колишніх в’язнів нацистських концтаборів, їхніх внуків і правнуків….зафіксовані на сторінках  видання, що дозволяє дізнатися про долю ромського народу через історію конкретної родини.

Серед переліку гостей були Продан Ю.Ю. – керівник апарату Виноградівської РДА; Югас В.С. – керівник відділу культури при Виноградівській РДА; письменник, журналіст Горват В.В.; історик Ярослав Мар’ян та інші.

Як зауважила директор Виноградівської ЦБС Каталіна Вашкеба, дане видання є прикладом інтеграції ромського населення в суспільство.

Дві  частини книги «Вікно в минулі роки» –  «Свідки свідчать» та «Рукописи Бурмек-Дюрі» відкривають своєрідну буденність родини Бурмек у час голокосту.

У додатку видання Читач знайде  Словник, що містить пояснення значення використаних термінів та список осіб  ромського населення у Виноградівському районі, які пройшли голокост. 

Варто зауважити, що книжка видана за фінансової підтримки «Ромського освітнього фонду», віддрукована в КП «Районний редакційно-видавничий комплекс «Новини Виноградівщини» накладом 50 примірників.

Більш детально: Виноградівські Вогні

Залишити відповідь