Презентація журналу «Отцюзнина»

У Виноградові громада русинів презентувала журнал «Отцюзнина»

«Рух русинів на Закарпатті не притісняють» – зауважив Михайло Чухран. Адже видання офіційно зареєстроване, виходитиме 4 раз на рік й згідно слів засновників, з наступного року буде впроваджена підписка.

Як і годиться: журнальний формат, глянець, колір, вміщений матеріал поділений на рубрики від літературних творів до публіцистики з ознайомленням побуту русинів.

Мета – розвиток та популяризація русинської культури.

Виданий коштом приватного підприємця Володимира Драгуна.

Мова видання – русинська, позаяк представники даної нацменшини, стверджують її існування і навіть, існування літературної мови русинів.

Захід ознаменований відвідинами представників товариства ім. А Духновича та мешканців району (і не тільки), котрі вважають себе русинами за національністю. Також були присутні історики, журналісти… фахівці, які вивчають культуру та побут етнічних груп. Відбувся 12 липня в читальній залі Виноградівської ЦРБ.

В ході представлення засновники зауважили аполітичність видання, проте засвідчили бажання створити на Закарпатті русинські школи. Власне, згідно їх слів, вже розроблена програма для факультативних занять у звичайних школах області.

Схоже, ЕТНОГРАФІЯ, як наука, що вивчає побут та культуру народів, на Закарпатті набуває інакшого змісту.

Усе правильно – будь-який етнос має право бути та розвиватись. Але варто розуміти, що держава не виписує критерії національності у своїй суті, але спонукає до збереження національних державних цінностей.

Тому, дуже хочеться вірити в те, що ми не загубимо українську державність, не злукавимо самі перед собою, бо Підкарпатська Русь в історичному аспекті відбулася, а українську націю та Україну ми творимо сьогодні для сучасного покоління, яке житиме завтра….

Джерело: Виноградів NEWS

Залишити відповідь