Бібліотека українського воїна – акція небайдужості

На озброєнні пересічних українців шкала цінностей та людської свідомості, саме тому вже третій рік фактичної війни Росії проти України захисники нашої держави відчувають психологічну підтримку з дому. Це небагато, не мало, як розуміння: ми вас любимо, чекаємо з вірою у перемогу та мир. 

До акції небайдужості долучаються різні установи та громадські об’єднання серед переліку яких Виноградівська центральна районна бібліотека.

Тож, днями бійці 54 бригади отримали книжковий посил від бібліотекарів Виноградівської  ЦРБ. Понад 250 україномовних книг: художні твори сучасних авторів та класиків української літератури, класики світової літератури в перекладі на українську мову. 

Рідне слово на позиціях війни має особливу силу – дух патріотизму та усвідомлення солдатом сутності суспільно-культурної складової держави  рубежі якої охороняє виборюючи у ворога не територію, а свідомість людини… 

Вантаж з «бібліотекою українського воїна», що має на меті  підтримку бойового та патріотичного  духу українських військовослужбовців,  доправили волонтери «Руху підтримки закарпатських військових».

Звичайно, важко добрати правильних слів, адже ними солдата не заколихаєш  в обіймах рідної людини в домашньому затишку та теплі. Проте, маленька листівочка в переліку книг, сподіваюсь, зайвий раз нагадає про найвищу цінність в житті – тих заради кого живеш. 

Лист СОЛДАТУ

Доля.

Бог.

Обов’язок.

Вибір

Фактори чи алюзії? 

Черговий грудень сіє забуту тривогу околицями рідного міста. Затишені вулиці, будинки, двори, скверики, парки… усе йде кроками про Тебе. Про Тебе…

І зовсім нічого дивного немає у модерні зими, вона як зазвичай, готується до нового року.

До того в якому рівно опівночі відгримлять усі  канонади і стихнуть… назавжди. Тоді Ти повернешся і просто дотулишся щокою до скроні найріднішої людини. З Новим Роком….

Все добре. Знаєш,  тут у нас все добре, інакше просто не може бути. Добре, що прокидаючись кожного дня бачиш небо над головою, певно там сидить Боженько. До якого щодня, чуєш, щодня молюся. Молюся потайки, мовчки, але завжди про Тебе. Тому, коли Ти відчуваєш щем у серці, метелики в животі, а вуста складаються в усмішку… знай, що з Тобою говорить сам Боженько моїми молитвами. Він розказує про світ і все на світі, про фактори війни і запоруку миру, про чекання та терплячість… Про долю, яка згідно вибору виконує обов’язок.  А часом йде дощ, не переживай, це просто сльози… від щастя. Від щастя  розуміння того, що Ти є, мій любий солдатику. 

Купа несказаних слів, несписаних рядків, непродуманих думок і одне єдине бажання – повертайся! Повертайся живим, будь ласка! Адже я на Тебе скорено чекаю.

Дитячі малюнки та поробки з найщирішими побажаннями вдячності.

Книги зібрані бібліотекарями зі світу по ниточці, як умиротворення  вічно живої класики. 

Вітання з Новим Роком та Різдвом Христовим.

Скромні  подарунки, які по суті нічого не вартують в порівнянні з життям, хіба що зберігають пам’ять про ТИХ, які на краю землі – у зоні АТО боронять наш спокій… 

Залишити відповідь