Розвиток громади крізь призму проектної діяльності

Проектна діяльність дає бібліотекам можливість розвиватися. Як доказ – чергова перемога «Спілки угорських бібліотекарів Закарпаття» у Другому конкурсі малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні».

Проект, «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги»  керівником якого є Катерина Вашкеба, директор Виноградівської ЦБС,  покликаний вирішити проблему пов’язану з недостатнім доступом до інформації, зокрема правового характеру. Відповідно,  мета –  підвищення рівня правових знань жителів сільських населених пунктів, забезпечення  можливостей отримання безоплатної правової допомоги  через стаціонарні та виїзні Центри правової допомоги.

У складі мобільно-консультативної групи  працюватимуть бібліотекарі та  троє юристів-фахівців: Бокоч Маріана – головний  спеціаліст Виноградівського бюро правової допомоги Хустського міського центру з надання правової допомоги, член Громадської організації «Європейська Асоціація Студентів Права Ужгород» (ELSA );  Валерій Нечаєв – приватний адвокат, член  МГО «Європейська Асоціація Студентів Права Ужгород» (ELSA); Чейпеш Мілан – приватний адвокат, член  МГО «Європейська Асоціація Студентів Права Ужгород» (ELSA).

01 лютого 2017 року  на базі відпочинкового комплексу «Золота гора» відбулася установча зустріч  переможців конкурсу. Партнерами проекту була підписана угода.  Завдяки якій бібліотеки Виноградівського району та  бібліотеки Кіровоградщини  спільно його реалізують.

Наступні три дні з 02 по 04 лютого стали для учасників навчальними, позаяк у рамках проекту ПРООН  в Україні «Демократизація, права людини та розвиток громадського суспільства в Україні»  пройшов тренінг для активістів ОГС Закарпатської та Івано-Франківської області «Підхід до розвитку, заснований на правах людини у діяльності організацій громадського суспільства».

В рамках тренінгу, організованого БФ «Центр громадських ініціатив» тренери, Елеонора Вишняк, Рената Ференцик та експерт Руслана Бурова провели 24 навчальні години вмістивши в них чималий обсяг інформації:

 • були вивчені права людини та  основоположні свободи;
 • розглянуті права людини в Конституції України;
 • названі найважливіші статті Європейської Конвенції про захист прав людини;
 • акцентовано увагу на Міжнародній Хартії Прав Людини;
 • визначено носії прав та носії обов’язків, цінності та потреби а також  стандарти дотримання прав людини та застосування підходу заснованого на дотриманні прав людини у проектній діяльності;
 • учасники аналізували  «дерево проблем» моделювали типові ситуації та вирішували проблеми громади…

Загалом, вільне спілкування, багатовиразність, багатогранність точок зору дозволила учасникам корисно та приємно провести час. У підведеннях підсумків активісти отримали не тільки сертифікати, а й пласт ґрунтовних, фахових знань про права людини та створення проекту, як підходу до розвитку громади  заснованого на правах людини.

СПИСОК організацій переможців Другого конкурсу  малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», за фінансової підтримки Європейського Союзу у Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях України:

 1. ГО  «Об’єднані ідеєю», проект  «Прозора влада Виноградівщини»;
 2. ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини», проект «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади»;
 3. ГО «Закарпатське Вільне Медіа», проект «Поширення ідей толерантності, індивідуальних прав та захисту вразливих груп через призму медіа освіти для молоді та громади Закарпаття як елемент зміцнення громадянського суспільства»;
 4. «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття», проект «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги»;
 5. «Агенція розвитку громад Богородчанського району», проект «Інвестиція в політичну грамотність учнів – майбутній розвиток об’єднаних територіальних громад»;
 6. «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу і Криму», проект  «Співпраця регіонів в області опанування сучасних практик роботи з громадами»;
 7. «Моє Закарпаття», проект «Центр   підтримки  Соціального  підприємництва»
 8.    

Залишити відповідь