Творчий вечір «Жінка – творча особистість суспільства»

Жінка – творча особистість суспільства

«Жінка – творча особистість суспільства»  – під такою назвою пройшов вечір на передодні 8 Березня  в центральній районній бібліотеці Виноградова.

Тож, 5-й день весни 2017-го став своєрідною ОДОЮ ЖІНЦІ, яку організував  міський осередок Всеукраїнського жіночого товариства ім. О.Теліги та центральна районна бібліотека.

.Жінка-мама, жінка, дружина, жінка-бабуся… жінка – творча особистість. Власне, ініціатор та ведуча заходу – Зінаїда Іванівна Лакатош,  виокремила кілька постатей української літератури та культури загалом, акцентувавши увагу на постаті Лесі Українки. Присутні мали можливість нагадати собі та «пройтись»  біографічними сторінками письменниці.

Окрім того, учасники дійства мали змогу познайомитись із творчими особистостями Виноградівщини: художницями –  Валентиною Костьо, Маргаритою Тегзе, Іриною Товт. Мисткині те тільки розповіли про власний творчий потенціал, його певний розвиток та практичне втілення,  а й представили роботи. Таким чином, пооцінювачі живопису насолодились весняними барвами на полотні. Валентина Костьо, на доданок, запропонувала загалу мініатюру «Коли у місто приходить весна» та ілюстровану добірку висловів про жінок.

Проте,  на цьому перелік творчо обдарованих жінок не скінчився, адже казкарка Валентина Фадєєва подивувала розповіддю про себе і створення книжки  для внука Максима. Зачитавши одну з частин циклу не стало сумніву в тому, що збірка має виховний характер та рекомендована батькам для читання діткам перед сном.

Світлана Кедик зачепила гостей трепетним  відчуттям любові декламуючи власні вірші із збірки жіночих одкровень «Світ Добра» – «А давай, ми будемо дихати разом», «Коли в душі цвіте весна», «Мама».

Щемкого норову додали з десяток пісень у виконанні Ганни Хоменко.  Романси для жінок бальзаківського віку та зрілого не залиши байдужим нікого – «Сину, ангел мій», «Мне нравится, что вы больны не мной»…

У музичній ностальгії та поетично-живописному просторі присутні мали змогу переглянути   підготовлену працівниками бібліотек книжкову виставку: «Жінки  – це гордість і велич світу», що відобразила «Жіночі голоси української літератури», «Жінок,  які змінили світ» та «Звук жіночої ліри».

Із присмаком терпкої кави та солодощів своєрідне свято жінок для жінок набуло свого закінчення залишивши в душі відчуття легкості та весни.

Залишити відповідь