Про Україну, яка живе в серці

28 червня 2017-го  Україна відсвяткувала 21 річницю прийняття Конституції.

Відзначаючи державне свято бібліотекарі Виноградівської ЦРБ провели Інформаційно-просвітницьку акцію.

І дорослим і малим був запропонований ерудований та цікавий відпочинок. Впродовж двох годин події змінювали одна одну від читання віршів до перегляду художнього фільму.

Так, центральна площа Виноградова у відповідну мить,  зарясніла фарбами Холі в жовто-синіх кольорах. Бадьорого настрою додало імпровізоване  читання віршів про Україну сучасних авторів без брехні, без пафосу, без шароварщини, без цензури: Сергій Жадан  «Пластунка N», Юрій Андрухович  «Україна ж –  це країна барокко…», Грицько Чубай  «Україні», Ліна Костенко  «Усе моє, все зветься Україна», Андрій Любка  «Задовбало», Андрій Кузьменко  «Лист до президентів України», Галина Крук «як патрон береженого Бог береже» та інші.

Тематичною виставкою бібліотекарі закцентували увагу на літературі, що розкриває історію виникнення та як приймалась Конституція України.

Невеликим соцопитуванням  бібліотечні працівники намагались визначити обізнаність містян про основний Закон нашої держави, що  в далекому 96-му минулого століття закріпив правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Найменшенькі мали можливість розфарбувати «серце України».

Та на цьому бібліотечна інформаційно-просвітницька акція «До Дня Конституції»  не закінчилась, адже читальна зала Виноградівської районної бібліотеки відкрила двері навстіж  запросивши на «Ніч українського кіно».  Був представлений фільм режисера Тараса Химича «Жива». Сюжет якого сколихнув до глибини душі фактажем подій, що мали місце бути в реальності. Бо фільм знятий за розповіддю жінки, яка свого часу опинилася в центрі протистояння між українськими повстанцями і силами Радянської імперії.

Це в черговий раз нагадало про суть патріотизму та ціну, розміром в людське життя, любові до рідної землі. Адже й сьогодні на  Сході України продовжуються бойові дії за мирне небо над Україною, яка живе в серці…

Ось так  4-х годинний бібліотечний марафон нагадав суспільству  про основу нашої держави, про те, що свій дім – свою країну  та правила життя у нім ми будуємо самі.

Залишити відповідь