Децентралізація починається з бібліотеки

Споконвіку публічні бібліотеки відіграють особливу роль  в умовах економічного, соціального, політичного та психологічного життя суспільства, адже залишаються доступним та безкоштовним джерелом отримання достовірної інформації, майданчиком, що об’єднує та виховує людей.

Адміністративна і територіальна реформа це не лише законодавчі рішення, але й економічні розрахунки. Це система управління, за якої частина функцій центральної влади  переходить до місцевих органів самоврядування. Ось таким є твердження децентралізації в теорії.

Власне, дана тема була піднята на семінарі, що проводився в рамках проекту «Пульс» в приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф.Потушняка в 20-й день червня.

Учасниками заходу стали бібліотечні працівники щонайменше з 7-ми районів області. Як результат, ними створений прес-клуб, покликаний інформувати суспільство про фактичне втілення адміністративної реформи на Закарпатті, її переваги, історії успішних перетворень об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Керівник проекту Любов Квасюк та тренер (керівник Хмельницького піар-офісу сучасних бібліотек) Тамара Козицька побудували навчальний семінар під гаслом «Моя громада – мій добробут». Закцентувавши увагу на тому, що для суспільства важливо розуміти суть децентралізації. Саме тому бібліотечні установи, позаяк є безпосереднім зв’язковим між владою та суспільством, зосереджують увагу на вказаній реформі. Тож, просто про складне  можна дізнатись завітавши в бібліотеку.

Варто згадати, що перед учасниками семінару мав промову Олег Лукша – регіональний консультант з юридичних питань у Закарпатській області. На якому етапі процес адмінреформи; перспективи розвитку для суспільства у разі її втілення; приклади впровадженої реформи в окремих областях України… про все це розповів Олег Васильович.

Одноденний семінар мене, як його учасницю, зумовив поглянути під іншим кутом на так звану реформу «Децентралізація влади». Позаяк вона є неминучою. Українців очікують зміни. Якими вони будуть залежить від суспільної  комунікативності (прийому та  розумінню, використанню й передаванню інформації), себто здатності сповна усвідомлювати  свою роль у формуванні та розвитку  держави в якій просто хочеться жити та виховувати своїх дітей…

Залишити відповідь