В єдності – сила: реалізація міжрегіонального проекту

Що є спільним для різних людей в українському суспільстві? – це є незалежність країни, свобода, економічний стан. Частина людей орієнтується на те, чого вони здатні самі досягти. Інші вважають, що хтось їх має забезпечити необхідним. Одні покладаються на аргументи сили, інші – на можливості компромісу та вміння домовлятись. Що класти в основу «спільного знаменника»? Проте потрібно шукати основу для спільності.

Порівнюючи західний та східний регіони України ми можемо сказати про історично значущі відмінності в базових цінностях людей, які проживають на цих територіях. Незважаючи на помітні ціннісні відмінності, є багато чого, що об’єднує мешканців різних регіонів країни. Об’єднує їх, зокрема, сприйняття України як своєї Батьківщини, спільні численні соціальні проблеми, які накопичувались в країні протягом усіх років її незалежності.

Але зараз в епоху змін  ми можемо багато робити і як громадяни, і як активісти, волонтери сприяючи міжособистісним  контактам представників різних регіонів. Цьому є підтвердженням міжрегіональний проект «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги», який реалізовувався впродовж шести місяців громадськими організаціями «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття» (м.Виноградів) та «Олександрійський гендерний інформаційний центр». Проект довів, що серед малозабезпечених верств населення є велика потреба на безоплатну правову допомогу та юридичний супровід. Даний проект сприяв тому, що ми мали можливість напрацювати нові громадські контакти між сходом та заходом, обмінятися досвідом, налагодити тісні партнерські зв’язки для подальшої співпраці.

 Н. Сторожко, керівник міжрегіонального проекту «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги»

Залишити відповідь