Об’єднання заради змін на краще

Сьогодні Україна переживає серйозні політичні, економічні та соціальні зміни.

Громадський сектор відіграє суттєву роль у процесі втілення цих змін, робить свій внесок у встановлення громадянського суспільства. Сучасні тенденції та інтенсивність розвитку суспільства створюють нові передумови для налагодження комунікації між різними регіонами, в яких на зміну конкуренції  приходять конструктивний діалог і порозуміння. Така взаємодія на рівні інституцій між організаціями громадянського суспільства (ОГС) дає можливість залучити якомога більше необхідних ресурсів, а отже – охопити широкий спектр соціальних, економічних, природоохоронних, інформаційно-комунікаційних та інших завдань, подолати умовні та реальні бар’єри й ефективно  руйнувати  штучно створені міфи про реалії життя у різних регіонах України.

Досвід реалізації проекту  «Сільським громадам – належний рівень правової допомоги»  ГО «Спілка угорських бібліотекарів Закарпаття»  у партнерстві із ГО  «Олександрійський  гендерний інформаційний центр» Кіровоградської області та ГО  «Творча майстерня.Поклик майбутнього» із м. Дніпро став явним прикладом цього. Проект реалізовувався  в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Був спрямований на :

  • обєднання  зусиль громадських організацій з різних регіонів України для налагодження  співпраці заради вирішення спільних проблем;
  • правовий захист малозабезпечених верств населення у різних регіонах України;
  • формування простору, де можна почути думки учасників з різних областей України. 

В рамках проекту відбулися ряд заходів з метою кращого розуміння та врегулювання суперечок між різними регіонами та налаштування партнерських відносин між представниками громадських організацій, органів місцевого самоврядування – інформаційні сесії,  ознайомчі комунікативні візити та робочі зустрічі у форматі круглого столу надання первинної правової допомоги приватними адвокатами.

Низький рівень правової грамотності та відсутність ринку юридичних послуг у Закарпатській і Кіровоградській областях  стало  ключовими факторами для  обрання мети і завдань грантового проекту. Це ще раз підкреслює, що проблеми  у людей однакові, незалежно від місця проживання. Під час участі у засіданні за «круглим столом» «Актуальні питання соціального захисту учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб» представники ГО «Творча майстерня.Поклик майбутнього» із м. Дніпро  переконались, що ми не можемо існувати окремо, оскільки один забезпечує розвиток іншого і тільки спільними зусиллями зможемо відстояти територіальну цілісність України.  Між громадським організаціями був налагоджений  оперативний діалог, коли жителі двох регіонів обмінювались інформацією, поширювали спільно прийняті ключові меседжі через електронні ЗМІ, соціальні мережі, навчались ефективній комунікації – уміння слухати і чути, «грати» в команді за спільними правилами і принципами при цьому враховуючи особливості менталітету, психології того або іншого регіону, рівень і традиції його політичної культури. З одного боку, це вибудувало взаємну довіру партнерів одне до одного, а з іншого унеможливлює конфлікт інтересів. 

Ми розуміємо, що партнерські відносини не існують у довершеному форматі – їх треба вибудовувати, враховуючи зацікавленості усіх сторін і ймовірні ризики. Однак основою цих відносин є визнання рівноправності й незалежності кожного з учасників. 

Проект закінчився, але ми впевнені, що партнерська співпраця  триватиме і надалі. Попереду інші партнерські проекти. Щира подяка партнерм за злагоджену і конструктивну роботу.

Каталіна Вашкеба

керівник проекту «Сільським громада – належний рівень правової допомоги»

Залишити відповідь