Зустріч громадськості із консультантом Закарпатського Регіонального відділення Асоціації міст України Олегом Васильовичем Лукшею

22 червня у читальній залі ЦРБ відбулась зустріч громадськості із консультантом Закарпатського Регіонального відділення Асоціації міст України Олегом Васильовичем Лукшею «Децентралізація. Нові можливості». Захід проходив у формі «Живої книги»в основу якого лежить ідея більш тісного, неформального спілкування між консультантами та громадськістю . Про реформи місцевого самоврядування говорилось на декількох подібних заходах у бібліотеці, але у форматі «Жива книга» – вперше. У рамках реалізації проекту бібліотеки взяли на себе інформаційно – роз’яснювальну роботу серед жителів громад адже це її основні функції. 
Діалоги були дуже конструктивними адже учасники змогли отримати у доступній формі роз’яснення на ряд питань: 
• Як проходить децентралізація у Закарпатській області?
• Перспективи створення Виноградівської ОТГ
• Фінансова децентралізація. Які нові фінансові можливості отримають ОТГ? З яких джерел формуються місцеві бюджети ? 
• Чи створені інститути префектів, які наглядатимуть за законністю рішень місцевих органів влади ?
• Робота соціальних і культурних установ в умовах ОТГ і ряд інших. 
Учасники заходу схвально відгукувались про зустріч, бо якраз таке спілкування з фахівцем , який стояв у витоків децентралізаційного процесу в Україні є дуже корисним і пізнавальним. Почути про плюси і мінуси децентралізації, думати і робити власні висновки – ось мета цього заходу. Кожна людина отримала право вибору , яке він повинен зробити сам.

Залишити відповідь