Презентація поетичної збірки «Зірки в притул» В.В. Горвата

17 жовтня в читальній залі Виноградівської ЦРБ відбулася непересічна подія – свою нову поетичну збірку «Зірки в притул» презентував Василь Васильович Горват. Збірку поетичних творів видано за сприяння Виноградівської міської ради у київському видавництві «Український пріоритет». 
Поезія Василя Васильовича – це висвітлені з підсвідомості фрагменти психологічних, почуттєвих, мислених екзистецій, це спроби звести їх до купи, розібратися в них, одягнути незбагненне – людську душу – на перехрестях надміру зматеріалізованого світу.
Пропоноване сьогоднішнє видання презентує поему «Полювання на сина», яке свого часу спробував проаналізувати лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка Петро Скунць. Також вміщені поетичні тексти, написані у різні роки, але об’єднані виразним емоційним меседжем.
На зустріч з поезією Василя Васильовича – письменник, журналіст, член Національної спілки журналістів України прийшли друзі, колеги, шкільні педагоги та бібліотекарі – аби розділити радість творчого успіху. 
Як зазначив автор схильність до написання відчув ще в дитинстві – пишучи шкільні твори. Проте справжня жага писати вірші прийшла вже в зрілому віці. Перша збірка «Сльоза барабана» вийшла у 1986 році. У 1992 році видавництво «Карпати» підготувало до друку книгу фантастичних повістей Василя Горвата, проте через тодішню фінансову кризу книга не вийшла. У 1994 році видавництво «Гражда», випустило поетичну збірку «Сьогодні опівночі у Виноградові тихо-тихо завив вовк», у 2009 році це ж видавництво випустило у світ прозову книгу Василя Горвата «Великий похід». У 2013 році збірка есе і літературних статей автора під назвою «Пікнік на узбіччі або «потім» уже настало» була схвалена до друку по обласній програмі підтримки книговидання. Поки що книга не видана. У 2012 році Василь і Ганна Горват видали ілюстроване видання «Севлюш-Виноградів: історія, сьогодення, надії».
В ході зустрічі в.о. голови Виноградівської РДА Н.Ю.Костелеба-Веремчук вручила В.В.Горвату подяку за значний вклад у розвиток культури Виноградівського району.
Власними почуттями й асоціаціями від прочитання віршів Василя Васильовича поділилися Марія Андріївна Селехман (керівник районного відділення МАЛіЖ, керівник літературного об’єднання «Диво моє калинове»)
Теплих емоцій до атмосфери заходу додали зачитані вірші у виконанні Микити Тетяни.
На завершення, від імені колективу бібліотеки привітали Василя Васильовича з новим творчим здобутком, щиро подякували та побажали нових творчих ідей.

Залишити відповідь