Година пам’яті «Велич і трагедія Карпатської України»

13 березня в центральній районній бібліотеці з нагоди 80-ї річниці проголошення Карпатської України проведено годину пам’яті «Велич і трагедія Карпатської України»

15 березня…Ця дата не в календарі виділена, а в душі закарпатців.  Березень на Закарпаття йде не тільки з весняним пробудженням природи. Він приходить і з болем Красного поля, що над Тисою, неподалік Хуста, бо красним звучить не в значенні «гарне», а в розумінні «червоне», яким було того дня від пролитої крові захисників Карпатської України – незалежної держави, проголошеної 15 березня 1939 року на 1-му засіданні її Сойму. Збагрянілі хвилі несли у світ славу про патріотів. В основному це була студентська молодь, котра стала бронею проти озброєного ворога на захист своєї щойно народженої держави.

В  читальну залу  бібліотеки були запрошені учні 10-А, 11-Б та вчитель історії ЗОШ №8 Жиленко Людмила Яківна, а також місцевий краєзнавець Біланчук Іван Іванович, який у своєму виступі розповів  про історію Виноградова  у роки Карпатської України, яка народилася і так швидко була потоплена в крові січовицькій.

Під час години пам’яті  присутні мали змогу переглянути відеоролик про Карпатську Україну, а також познайомитися з документами, представленими на книжковій виставці «Карпатська Україна – пролог української держави».

Година  пам’яті спрямовувалася на формування в учнів патріотизму, національної самосвідомості та гордості за історію рідної землі.

Залишити відповідь