ГРОМАДна реформа: що дає децентралізація?

Виноградівська центральна районна бібліотека спільно з ГО «Асоціація бібліотекарів Закарпаття» розпочали роботу в третьому етапі проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», який виконується Асоціацією міст України в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Щоб дізнатися більше про те, як відбувається процес впровадження реформи децентралізації в Україні бібліотекарі організували вуличний інформаційно-просвітницький пункт «ГРОМАДна реформа: що дає децентралізація?».
Для жителів Виноградівщини ця тема є надзвичайно актуальною адже саме зараз в місті триває процес створення Виноградівської об’єднаної територіальної громади, до складу якої повинні ввійти м. Виноградів і с. Букове. Багато мешканців району ще й досі не розуміють сутності адміністративно-територіальної реформи, яка ефективно діє у 888 територіальних громадах України. 
Пересічні громадяни Виноградівщини сьогодні мали змогу не лише отримати відповіді на свої питання: які зміни чекають на громаду в результаті децентралізації, які перспективи та можливості для розвитку, але й отримати інформаційні матеріали із роз’ясненнями, що таке децентралізація, структура та функції посадових осіб ОТГ, повноваження старости, більше дізнатися про принципи надання адміністративних послуг в ОТГ, про перспективи створення Молодіжної громадської ради, а також конкретні приклади історій успіху вже створених громад.
Активні відвідувачі інформаційного заходу могли висловити свою думку щодо реформи в Україні.
Для більш детального заглиблення в питання децентралізації, визначитися щодо доцільності децентралізації, розібратися в сутності процесів, що відбуваються; знати, якими повноваженнями наділені Голова ОТГ, або староста; з’ясувати питання про формування та наповнення бюджетів, або про надання соціальних, адміністративних послуг населенню Виноградівська бібліотека запрошує переглянути інформаційний стенд „Моя громада – мій добробут” та активно долучитися до участі у подальших заходах інформаційної кампанії по децентралізації протягом квітня-серпня 2019 року. 6 травня о 13.00 к.ч. у читальній залі Виноградівської центральної районної бібліотеки відбудеться моделювання розвитку громади “Децентралізація очима молоді. Від ідеї до втілення” з використанням настільної гри #ГраСвітГромад закуплену в рамках реалізації проекту. 
#USAID#PULSE#IREX#АМУ#ПУЛЬС

Залишити відповідь