Неформальні засоби навчання і популяризації української мови як мови міжетнічного спілкування серед представників нацменшин

В рамках програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» від  «Українського культурного фонду»   Виноградівська центральна районна бібліотека  впроваджує  проект «Найміцніший кордон – державна мова».

28 травня в читальній залі головної книгозбірні району, був проведений  круглий стіл «Неформальні засоби навчання і популяризації української мови, як мови міжетнічного спілкування серед представників нацменшин».

До обговорення були запрошені представники: відділу освіти молоді і спорту  (Кудрон Елеонору – директора районного центру позашкільної роботи з дітьми); відділу культури Виноградівської РДА (Нагірну Лесю – провідного спеціаліста) та  працівників бібліотек. Медіа підтримка  –   Любов Токач («Новини Виноградівщини»), Світлана Кедик  («Виноградівські Вогні»). Варто зауважити, що саме учасники круглого столу реалізовуватимуть проект впродовж травня-жовтня 2019-го.  

Учасники круглого столу обговорили аспекти мовного закону, висловили пропозиції щодо  успішного втілення проекту а також ознайомились з блогом «Українська  як іноземна», що впроваджується в рамках даного проекту. Блог  у стані розробки, проте ви вже зможете там знайти розділи: «Вчителям, «Учням», «Події» та інші. Сторінки містять посилання на методичні матеріали та ознайомлення з книжками по вивченню української як іноземної. Усі пропозиції щодо розвитку ресурсу просимо надсилати на адресу  «Зворотнього зв’язку»

А тим часом, проект працює і вже впродовж двох тижнів на базі Виноградівської районної бібліотеки  та бібліотеки-філії смт.Вілок діють курси вивчення української мови  для юнаків і юнок  з числа представників національних меншин. Це дає можливість молоді безкоштовно отримати не тільки  консультативну допомогу  у володінні української мови,  а й – підготуватися  до успішної  здачі зовнішнього  незалежного  оцінювання. Навчання здійснюють кваліфіковані викладачі: Осадча Надія Миколаївна  та Бабінцу Аніка Адальбертівна.

На базі бібліотек-філій с. Нове Село та  с.Шаланки  створені лялькові театри «Ластівка» й «Дзвіночок». Як відзвітували закріплені працівники бібліотек,  у кожній групі від 9 до 13 дітей. Вони охоче читають казки українською та вивчають свої ролі. Аби вже невдовзі показати ровесникам справжню виставу. А виступатимуть діти у дитячих садочках, школах, літніх таборах…

Також в процесі, було підняте питання актуальності проекту, його мета та намічені результати.

Серед довгострокових результатів координатор проекту Катерина Вашкеба сказала: «На основі напрацьованого досвіду втілення проекту,  бібліотекарі  у партнерстві з відповідними службами РДА ініціюватимуть розроблення районної програми вивчення української мови серед нацменшин Виноградівського району».

Залишити відповідь