«Приємно, що літературна Виноградівщина поповнюється новими іменами» – зауважила директор Виноградівської ЦБС Катерина Вашкеба на презентаційному заході книги Віктора Черкуна «Вірші закарпатського далекобійника». Дебютна для автора подія мала місце бути у читальній залі районної книгозбірні. Нехитрими жартами, життєвими нарисами у віршованій формі автор-початківець зібрав під спільним імпровізованим творчим дахом коло пооцінювачів особистого слова.
«Нариси надиктовані дорогою, – так окреслює пробу пера філолог Віра Бідзіля у вступній промові до книги, – своєрідний мікс, вірші попри свою, на перший погляд, простоту і мудрість образні і дотепні. Вони розширюють кругозір, допомагають пізнавати навколишній світ»
Власне, саме такою, сповненою домашнього затишку, людської щирості й простоти була атмосфера у залі. Певно, подібна енергетика зійшла зі сторінок авторської книги та оселилась у просторі й часі.
Неабиякого драйву додали музики: Вікторія Балог, Микола Бойко та Антон Галас. Співачка та композитор Вікторія Балог привезла з Ужгороду, де проживає, в’язанки українських та угорських народних пісень, словацьку пісню «Вчера мі світило сылнічко»… акомпанував та разом з тим порадував виконанням української народної пісні «Динь, білий динь» співак, музикант Микола Бойко. Серед гостей була й закарпатська поетеса, яка проживає в Чехії Леся Адамова-Стецович. Пісня «Горличка», автором слів якої є письменниця, у виконанні Вікторії Балог прозвучала під закінчення авторської зустрічі з Віктором Черкуном. Виноградівець Антон Галас зрежисував власний виступ подарувавши аудиторії пісню «Білі ружі» написавши музику на слова Лесі Адамової-Стецович.
Тож, під музичний супровід, та аплодисменти аудиторії, яка сповна розвіртуалилась зі сторінки «Facebook» місцевих груп «Кавилюєм та фіглюєм» й «Креденц сміху» вірші закарпатського далекобійника стали не тільки паперовим втіленням книги, а й створили історію одного дня. Дня, коли Віктор Черкун презентував літературно-художнє видання під назвою «Вірші закарпатського далекобійника». Пропонуючи збірку для широкого загалу та родинного читання відкрив деталі мандруючої роботи. І як зауважив сам автор: «Це велике щастя, коли людина заробляє для сім’ї гроші тим, що їй подобається».
Традиційно бібліотекарі відтворили літературну Виноградівщину у книжковій виставці з однойменною назвою «Літературна Виноградівщина. Тож, кожен бажаючий мав можливість ознайомитись з творчістю місцевих письменників.
Довідково:
Черкун Віктор Петрович народився 30 червня 1976 року в селі Сасово Виноградівського району. Проживає у місті Виноградів. Навчався у Сасівській восьмирічній школі, потім – отримання професійних якостей агронома-плодоовочівника у Мукачівському радгоспі-технікумі. Після закінчення – служба в армії. Життя поміж кордонами трьох країн, говірка яку розуміють далеко не всі, прагнення стати для створеної сім’ї надійним плечем дали поштовх до опанування нової професії – далекобійника. Подорожі, споглядання картин природи, знайомство з побутом, звичаями різних народів спонукає до необхідності поділитися побаченим у віршах.