Англійська задарма

Вивчення англійської мови. Для чого це потрібно  мені?

Холлі Нікерсон.

Англомовний розмовний клуб у Виноградівській центральній районній бібліотеці (ЦРБ).

Я почну свій опус з кількох цікавих фактів:

  • англійська мова є рідною для 500 млн. людей в 12 країнах світу;
  • сьогодні приблизно 1,5 млрд. людей розмовляють англійською;
  • 80% інформації, що зберігається на комп’ютерах у всьому світі, англомовна.

Вивчення англійської мови. Для чого це потрібно  мені?

Якщо ти вже вивчаєш англійську, то, очевидно,  є певність в її необхідності.  Проте, у більшості  виникає питання: вивчення англійської мови. Для чого це потрібно  мені?

Наведу кілька варіантів, коли англійська буде в нагоді.

Англійська для роботи і професійного зростання (одна з головних причин вивчати англійську – ширші професійні перспективи. Адже володіння англійською допоможе тобі):

1) отримати краще оплачувану роботу;

2) читати фахову літературу в оригіналі;

3) знайти бізнес-партнерів, інвесторів, замовників на міжнародних виставках;

4) самостійно брати участь у міжнародних конференціях, семінарах і тренінгах;

5) користуватися англомовними сайтами;

6) проводити переговори з іноземними партнерами;

7) їздити у закордонні відрядження.

Англійська для подорожей (любиш відкривати для себе нові країни, звичаї, страви? Вирушай у мандри! І як тут обійтися без англійської? Володіння мовою зробить твою подорож ще приємнішою, бо ж ти зможеш):

1) подорожувати без посередників;

2) владнати всі питання з готелем;

3) зекономити на готелі, налагодивши контакт із орендодавцем за кордоном;

4) самостійно обирати кращий сервіс і маршрут;

5) читати етикетки;

6) дізнатися про культуру та традиції безпосередньо від місцевих жителів, а не гідів;

7) самостійно відвідувати музеї, галереї, виставкові центри;

8) орієнтуватися в місцевості;

9) знаходити друзів у різних країнах;

Англійська на щодень (якщо закордонні мандри тебе не приваблюють, англійська все одно стане тобі в пригоді у повсякденному житті і дасть змогу):

1) отримати освіту міжнародного рівня;

2) переїхати за кордон;

3) знайти своє кохання;

4) дивитися фільми англійською;

5) слухати та розуміти англомовні пісні;

6) грати в ігри, користуватися додатками та комп’ютерними програмами англійською мовою;

7) стежити за англомовними новинами;

8) читати інструкції в оригіналі;

9) робити покупки в міжнародних інтернет-магазинах.

.

Як бачиш, англійська мова зараз найпоширеніша мова у світі, мова міжнародного спілкування. Ось, чому дуже важливо вивчати англійську. Зараз багато людей вивчають іноземні мови будь-яким можливим шляхом. Групи вивчення іноземної мови організовані на промислових підприємствах, в офісах великих фірм, в освітніх установах, в дослідницьких інститутах а також в бібліотеках.

Виноградівська центральна районна бібліотека щотижня приймає бажаючих вивчати англійську. Проте, важливий сам процес вивчення: стиль, поведінкова манера вчителя, програма… Зрештою, заохочення до пізнання нового.

Холлі Нікерсон

Holly Nickerson

Їй  26 років. У США вона закінчила університет, студіювала політичні науки та молодіжний розвиток, працювала керівником у волонтерській організації та рятувальником на воді.  І перш ніж починати кар’єру у Сполучених Штатах, вирішила приїхати попрацювати на кілька років в Україну. Тож, вона є однією з 350-ти волонтерів Корпусу миру США, з числа яких тринадцять працюють  у громадських проектах на Закарпатті. Зокрема, й у Виноградові – Холлі Нікерсон.

Довідково:

Волонтери  Корпусу миру США працюють здебільшого з неурядовими організаціями, органами місцевого самоврядування та бізнес-структурами. Така співпраця сприяє соціальному та економічному розвитку громади на місцевому рівні. Основна мета волонтерів СШАпокращення співробітництва між громадським, урядовим та приватним секторами.  Корпус Миру працює в Україні у трьох напрямках:викладання англійської мови як іноземної; розвиток бізнесу та розвиток молоді. Понад 300 добровольців проходять службу у близько 160 населених пунктів України.

Холлі Нікерсон – родом з маленького містечка Фрімонт (штат Індіана).  Організовує лідерські тренінги, семінари зі здорового способу життя та мовні клуби. Чому обрала Україну? Виявляється, невипадково, адже її прабабуся була родом з української Херсонщини, тож з дитинства чула розповіді про її батьківщину.  

Перш ніж приїхати до Виноградова, працювала на Тячівщині попередньо впродовж 3-х місяців пройшовши мовну, технічну та міжкультурну підготовку на Житомирщині. Саме тому непогано володіє українською мовою, добре ознайомлена з українською культурою.

Англомовний розмовний клуб у Виноградівській центральній районній бібліотеці (ЦРБ)

«Я люблю працювати з дітьми. Найбільше мені до вподоби інтерактивна форма навчання»  – розповідає Холлі.

Саме тому її уроки англійської – це безперервний потік емоцій, пізнання та драйву. Мимоволі стаєш свідком того, як бібліотечна читальна зала перетворюється на імпровізований майданчик дитячої експресії, юнацького запалу, дорослої впевненості. А це: танці, ігри, спілкування, посмішки, взаємний обмін знаннями. Холлі не представляє себе вчителем, вона на рівні з учнями ділиться інформацією й приймає її. Такий собі взаємний обмін, я сказала б, міжнародний, в основі якого лежить не примусити, а спонукати до вивчення мови, пізнання сутності різних народів, власне українців та американців.

«З «носієм мови» англійську вивчати краще» – жартують учасники розмовного клубу. Та за будь-якої погоди приходять на чергове заняття, що відбувається щовівторка о 15:00 к.ч. та щосереди о 17:30 к.ч. Загалом, півторагодинна акція навчального курсу, щоразу відкриває учням нові відомості про Сполучені Штати Америки, а Холлі має можливість знайомитись з маленькими та великими індивідуумами Виноградова…

Звісно, ти можеш знайти причину для того .аби не вивчати англійську мову. Проте,  краще малими кроками йти до великої мети, головне визначити – для чого це тобі потрібно. І нехай це буде просто пізнання чогось нового, так чи інакше тобі до нас – до Виноградівської центральної районної бібліотеки, більше того, англомовний розмовний клуб  абсолютно безоплатний й приєднатися до групи можна на будь-якому етапі навчання.Світлана КЕДИК,

завідуюча відділу обслуговування Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь