Презентація Центру української культури “Читай українське, дивись українське, слухай українське” в бібліотеції-філії с. Дюла

В рамках програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» від «Українського культурного фонду» 10 бібліотек Виноградівської централізованої бібліотечної системи, які обслуговують представників нацменшин, впроваджують грантовий проект «Найміцніший кордон -державна мова» Серед них і бібліотека-філія с. Дюла, де 90 % населення – угорці тому побутова мова спілкування у громаді – угорська. Публічна бібліотека села є інформаційно-культурним центром громади, консолідуючою установою, що працює над взаємозбагаченням культурного розмаїття та розширення україномовного інформаційного простору багатоетнічного району. Саме з цією метою при бібліотеці був оформлений Центр української культури “Читай українське, дивись українське, слухай українське” презентація якого відбулась 10 липня. Завдяки новоствореному центру жителі громади можуть отримати обєктивну , повноцінну інформацію про мову, культуру, мистецтво ,побут і історію України.
У першому розділі « Вивчай» представлені словники, довідники, енциклопедичні видання на допомогу вивченню української мови.
У розділі «Читай» представлені книг українських класиків та твори сучасних авторів серед яких твори Т Шевченка, І.Франко, Лесі Українки. І.Роздобудько, С. Жадана, Ліни Костенко, Оксани Забужко та ін.
В розділі «Слухай» користувачі бібліотеки можуть знайти різноманітні збірники українських народних пісень, романсів ,дисків ,а також скористатися вебліографічним списком з переліком найкращих сайтів української музики.
У розділі «Дивись» відвідувач бібліотеки має можливість ознайомитись з книгами за мотивами яких відзняті художні/документальні фільми – І. Франко »Захар Беркут», «Земля людина» Ольга Кобилянська, «Тіні забутих предків» Михайло Коцюбинський, «Чорний ворон» Василя Шкляра та ін. 
Створені центри стали майданчиками для діалогу, живого спілкування які заохочують жителів села до вивчення та спілкування українською мовою. Вони дають надію – вже наступне покоління ростиме з усвідомленням того, що володіти мовою держави, знати та цінувати традиції й культуру країни громадянином якої ти є – це не вимушена необхідність, а покликання усвідомленого вибору жити й розвиватись; будувати своє майбутнє не далеко за кордоном, а тут – на рідній українській землі

Залишити відповідь