Центральна районна бібліотека як реалізатор грантового проекту «Найміцніший кордон – державна мова» ситала співучасником фестивалю. В рамках програми 22 серпня у міському будинку культури відбувся майстер-клас для виноградівських авторів-початківців від відомих письменників України та зарубіжжя, а саме: літературного критика та есеїста – Баран Є.М. письменника, журналіста, громадського діяча і видавця, члена Національної спілки журналістів, України, Національної спілки письменників – Пантюк С.Д., українського поета, лауреата літературних премій, голови Кіровоградської обласної організації НСПУ, члена Національної спілки журналістів України – Косенко О.І., члена Національної спілки письменників України, лауреата міської премії ім. І. Франка – Бреславська С.Ю., поета, голови Косівського письменницького осередку – Шкурган В.І., Доктора історичних наук, професора УЖНУ, письменника, журналіста, члена Національної спілки письменників України – Федака С.Д., чеської русинською поетеси Лесї Адамової-Стецович із м. Брно. Модератор заходу – директор міського будинку культури, депутат Виноградівської міської ради Гал С.М. Мета майстер-класу виховання національної свідомості дітей і молоді багатоетнічного району, шляхом ознайомлення з літературними надбаннями українського народу, спілкування і отримання методичних рекомендацій на майбутню творчу діяльність від метрів української літератури, формування творчої особистості, залучення молоді до літературної діяльності.
Тут же відбулася презентація 5-го випуску дитячого альманаху «Дарунок дитячих сердець» виданої за сприяння міської ради, за що їм щира подяка. Декламуючи свої вірші чи прозу творчо-обдарована молодь змогла почути поради і рекомендації від гостей фестивалю. Саме від них поступила пропозиція, що на майбутнє твори написані на угорській мові необхідно перекладати. Вихід у світ чергового альманаху – велике досягнення і результат кропіткої праці обдарованих діток – учасників районного конкурсу літературно-художньої творчості «Світанкові роси», бібліотекарів Виноградівської РЦБС та шкільних книгозбірень.
Вітали учасників фестивалю Драгун Юлія Юріївна – Закарпатська дитяча письменниця, поетеса та Селехман Марія Андріївна – керівник районного відділення МАЛіЖ, керівник літературного об’єднання «Диво моє калинове». Вона вручила грамота творчій молоді Виноградівщини за активну участь у Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір’я».
Представляти літературно-мистецьке об’єднання з м. Хуст на фестиваль завітали Чепелюк Олеся – драматург, поетеса, прозаїк, публіцист та Попович Ольга – вчитель зарубіжної літератури Забрідської школи.
Цікавою була авторська презентація поета з Іршавщини Юрія Андраша.
З обіду заходи фестивалю плавно «перейшли» на центральну площу міста де у відповідних тематичних локаціях проводились різноманітні інтелектуально-розважальні ігри.
«Містечко майстрів»: майстер-класи: «Вироби з бісеру», «Кулони та обереги для захисників Вітчизни».
«Відкрита бібліотека» – конкурс на краще декламування власних віршів, вправи та літературно-інтелектуальні ігри для розвитку мовлення.
«Дитячий майданчик» – малюнок на асфальті «Цікава абетка» та фейс-арт.
Учасники фестивалю надовго запам’ятають цікавий і змістовний фестиваль адже їх спілкування з відомими письменниками України та зарубіжжя збагатило їх знаннями, поради і побажання метрів літератури обов’язково будуть враховані в їх подальшій літературній творчості.