Про це варто знати. Бій під Крутами

Сто два роки тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. Тоді близько 400 курсантів і студентів стримали наступ на Київ майже чотиритисячної армії більшовиків.

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Тривав він понад п’ять годин.

Загін із курсантів, студентів та гімназистів зійшовся у нерівному бою з багатотисячною армією Михайла Муравйова. 27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені.

29 січня у  читальній залі Виноградівської центральної районної бібліотеки  відвідувачі мали можливість долучитись до перегляду  фільму-реконструкції про героїв Крут «Україна: забута історія. Крути: молода кров».

Також бібліотекарями підготована книжково-ілюстартивна виставка «Понад Крутами вічність у сурми сурмить». Представлена література відкриває як найширше історичні діапазони даної події.  Адже мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам’яті. Про це варто знати.

Залишити відповідь