
Виноградівська центральна районна бібліотека разом з представниками молодіжного хабу «Майстерня ідей» 14 лютого 2020-го, в день Святого Валентина та Міжнародний день дарування книжок, зімпровізували свято закоханих на центральній площі міста.
Валентинки та визначення любові, книжково-ілюстративна виставка «Вічна музика кохання» та подарунки, усмішки для перехожих… ось запорука гарного настрою. І навіть зимовий дощ видався Валентинів, адже все, що підготували бібліотекарі, створено з любов’ю.
Цінуйте та любіть один одного щодня.







Довідково:





День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято — неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається щорічно 14 лютого. День Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.
Достовірних даних про те, де саме зародилася традиція святкування — немає, одні вважають батьківщиною знаменного дня — Англію, інші — Францію. За переказами, День Святого Валентина вшановує великомученика Валентина — священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім’ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав, що самотній чоловік, не обтяжений сімейним побутом, має шанси стати кращим воїном, оскільки його думки зайняті тільки майбутніми битвами. Незабаром дії священика були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і згодом був страчений. В ніч перед стратою він написав своїй коханій лист — признання в любові у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками». Дата смерті великомученика і припадає на 14 лютого.
Минуло багато часу, в XIV столітті священика Валентина канонізували — за благі діяння віднесли до числа святих. Відтоді День Святого Валентина активно святкується в Європі і в нашій країні.
Щороку 14 лютого молоді люди, що мають пару, дарують своїм половинкам
різноманітні подарунки:
• «валентинки» —
символічні листівки у формі сердечок, які містять признання в коханні, найчастіше у віршованій
формі;
• солодощі, виготовлені в тій же «серцевій» формі або які зображують фігурки
Купідона — бога любові;
• м’які іграшки та сувеніри.
Очевидно, що головні символи свята повинні бути виконані в яскравих червоних і рожевих тонах — кольорах, що означають пристрасть і полум’я почуттів.