Родзинки сучасної закарпатської літератури

«Родзинки сучасної закарпатської літератури»   –  саме таку назву має постійно діюча книжкова виставка в секторі краєзнавчої літератури Виноградівської ЦРБ книжковий фонд  якого представляє чималий асортимент авторів Закарпаття.

За тривалий час карантинних умов  хочеться наблизити потенційного Читача  до  «літературного грона». Аби за першої можливості було бажання посмакувати інтелектуально-розважальним чтивом.

Отже, родзинка «Літературне Закарпаття 2017».

Л 64

Літературне Закарпаття – 2017 : збірник / ред..кол. Густі В.П. та ін. –  Ужгород : TIMPANI, 2018. – 304 с.

ISBN 978-617-7372-28-7

Це збірник , що знайомить із творчим життям Закарпатського осередку Національної спілки письменників України, пропонуючи Читачеві сучасні поетичні, прозові твори, переклади, вірші для дітей, сторінки сатири й гумору…

Серед переліку: Василь Густі, Тетяна Грицан, Андрій Дурунда, Іван Козак, Людмила Кудрявська, Василь Кузан, Петро Мідянка, Василь Мулеса, Мар’яна Нейметі, Надія Панчук, Тетяна Рибар, Сергій Федака, Маріанна Шутко, Олександр Гаврош, Мирослав Дочинець, Дмитро Кешеля, Галина Малик, Лідія Повх, Михайло Рошко, Анна Фельцан, Міхаіл Гворецький, Юрій Шип, Василь Шкіря, Корнелія Остапів, Наталія Дурунда, Василь Левер, Вікторія Жупан, Ольга Федорко, Микола Матола, Андрій Патрус-Карпатський, Іван Чендей, Петро Скунць, Василь Басараб, Вільмош Ковач, Павло Цибульський, Петро Угляренко, Ласло Балла.

Як зазначає Редколегія: «Книга пропонує читачеві різнобічні уподобання письменників у тематичному аспекті, жанрово-стильових вимірах. Також цікава тим, що засвідчує вихід наших письменників на нові мистецькі обрії: коли поет освоює малу прозу, прозаїк – поетичну творчість, автор, що зазвичай пише для дітей – пропонує оповідання для дорослих, і навпаки, а дитячий письменник вдається до сатиричного жанру памфлету.

Видання укладено таким чином, аби, спостерігаючи за розвитком сучасного літературного процесу в нашому краї, Читач мав змогу згадати чи ознайомитися з літературою минулого століття і відчути в голосах молодих тенденції мистецтва слова в майбутньому, що й спонукає до осмислення тяглості традицій, принципів розвитку та якості літератури Срібної Землі.»

Тому, вивчайте «смак» та «колір»  родзинки з вірою, що вже зовсім скоро буде можливим завітати до бібліотеки за ласим  «літературним десертом»

З контексту  випадкової сторінки:

– Обіцяєте?

– Так. А зараз іди.

– Коли дівчинка вийшла з класу, Єлизавета петрівна знову подивилася на Петрика.

– Петрику, то це був ти?

Хлопець здивовано дивися на вчительку. Він зашарівся і не знав що сказати. Трохи оговтавшись, він спитав:

– Але ж як ви мене бачите?

Вчителька задумалась. Хороше питання.

– Не знаю, мабуть, це знак, що я теж скоро опинюсь  там, де зараз  знаходишся ти.

– У класі?

Вчителька не змогла стримати посмішки. Потім її обличчя знову стало серйозним.

– Послухай мене. Ти повинен перестати чіпати катрусю. Подивися на неї, невже тобі її не шкода?

– Шкода…

– Ну то припини.

– Але ж… Вона тоді ніколи не зверне на мене уваги! Ніколи мене не полюбить!

(«Шкільна історія» Василь Лавер)

Лариса Вовканич,

бібліотекар сектору краєзнавчої літератури Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь