«Online покоління» серед родзинок сучасної закарпатської літератури

«Родзинки сучасної закарпатської літератури»   –  саме таку назву має постійно діюча книжкова виставка в секторі краєзнавчої літератури Виноградівської ЦРБ книжковий фонд  якого представляє чималий асортимент авторів Закарпаття. За тривалий час карантинних умов  хочеться наблизити потенційного Читача  до  «літературного грона». Аби за першої можливості було бажання посмакувати інтелектуально-розважальним чтивом.

Отже, родзинка «Online покоління».  

О 58

Online покоління. – Львів: Видавнича компанія «АРС», 2012, – 256 с.

ISBN 978-966-32739-16-9

«Online покоління» пропонує знайомство з творчістю талановитих поетів та прозаїків діяльність яких так чи інакше пов’язана зі Срібною Землею. Для когось це дебют у літературі, а дехто вже має в доробку одну або й кілька книг. Автори – здебільшого з покоління, яке виросло за комп’ютером і вже не уявляє свого життя без Інтернету, електронної пошти, скапу і численних соцмереж, тому їх можна сміливо назвати онлайн поколінням.

Збірка анотаційно пропонується для широкого кола читачів. Зважуючи, що рік видання припадає на 2012-й  можна припустити –  впродовж останнього майже десятиліття мереживного  віртуального життя «літературних кіборгів» побільшало в рази. Сподіваюсь ми познайомимось із ними у інших збірках чи авторських книгах.  А зараз знайомимось з онлайновими іменами:

Людмила Бобик – народилася в мальовничому селі Синевир на Закарпатті. Закінчила коледж мистецтв  імені Адальберта Ерделі Закарпатського художнього інституту. Зараз – на творчих хлібах. Пише поезію.

«Впевнена, що людське життя тримається на Вірі, Надії, Любові…»

Наталія Братасюк (ЄРЕМ) – народилася в селі Нижнє Селтще Хустсьвого району. Філолог та філософ  за освітою, працювала педагогом та психологом. У збірці представлені прозові твори.

«Коли вже мало чого чекаєш від життя – воно робить подарунки…»

Кароліна Бундаш – народилася в селі Нижній Коропець Мукарівського району. Медик за освітою. Авторка трьох збірок віршів: «Казкова соната2 (2005), «Восени всі сосни плачуть» (2008), «Ілюзія поцілунку» (2010).

«Бути поетом – означає творити радість високого мистецтва, дарувати людям мрію, іти на крок попереду».

Тарас Ващук – вродженець міста Калуш Івано-Франківської області. Згідно освіти філолог англійської мови. Позаштатний кореспондент газети «Українське слово» (Чикаго). Автор поетичної збірки «Чорна квітка» (2002).

«Мазюкати папір почав у період статевого дохріваання, але пропустив повз вуха застереження  Лермонтова, і писанина ледь не замінила реальність…»

Аліна Ганько – юридична освіта, робота в УжНУ. Пише поезію та прозу.

«Мої твори входили у наступні збірки: проза – альманах сучасної української літератури «Нова проза, том 19, поезія – видання ЗОУБ «…вирватись і малювати Всесвіт усією палітрою кольорів…»

Vіктор Грігаш – з Ужгороду. Закінчив природно-гуманітарний коледж ЗакДУ, за освітою юрист. Малює.

«Головним в житті для мене є саморозвиток, а в людях – доброта, чесність і жага до знань».

 Анна Данканич – народилася в місті Ужгороді. За спеціальністю піаніст та хормейстер. Працювала артисткою-вокалісткою та викладачем вокалу. Має дві видані книги: «Сузір’я Діви» та «Сонце і сльоза» (у співавторстві з Мирослава Мельничук).

«Люблю дарувати людям радість. Люблю думати про прекрасне.»

Мирослава Мельничук  (Данканич) – вродженка села Люта Великоберезнянського району. Юрист за освітою. Працювала юристконсультантом, діловом, викладачем. Рукувалася в різних збірках та альманахах. Є співавторкою  збірки поезій «Сонце і сльоза» (2012).

«Якщо хоча б одна моя поезія сподобалася читачеві – значить, я недарма пишу вірші».

Томаш Деяк – народився в місті Хуст. Фізик за освітою. Займається веб-дизайном. Автор поетичної збірки «Гра(лю)циферблатами» (2011).

«Багато разів думав, що світ нічого б не втратив, якби мене не було. Просто б не було  і все… Але я присутній тут і зараз, і це найкращиц подарунок дивовижного збігу  ймовірностей і обставин у просторі-часі.»

Вікторія Жупан – народилася в селі Пасіка на Свалявщині. Філолог за освітою, практичний психолог. Авторка поетичної збірки «Трунок вересу» (2005), книжок для дітей  «Екзотична абетка-розмальовка» (2008), «У пошуках карамельки» (повість-казка,  2011) та ряду науково-популярних статей.

Ярославна Іванова – вродженка Праги (Чехія). 1994-го переїхала до Ужгорода. Юрист за освітою. Авторка прозової збірки «Танго метелика» (2010).

«Кожна людина приходить у цей світ зі своєю особистою місією…»

Леся Корж – народилася в Хусті. Закінчила коледж прикладних мистецтв та Львівську Національну академію мистецтв. Працювала викладачем. Художниця. Пише поезію.

Ірина Куцина – ужгородка. Інженер-технолог за освітою та фахом. Пише прозові тексти.

«В житті керуюсь думкою, що якщо сьогодні немає сонця це зовсім не значить, що його не існує взагалі»

Габріелла Леврінц –  народилася в місті Берегово. Літературний референт в в Центрі Підтримки Угорської Культури. Авторка збірки поезій  «Нариси» (2009).

Олена Лизанець – народилася в місті Рівне. Навчалася в Ужгородському коледжі мистецтв. Перша збірка лірики  «К Тебе» вийшла 2002-го, 2010-го – «Касаясь неба».

Настя Лукач – з селища Нижнє Солотвино, що на Ужгородщині.

«Пишу про те, що мене хвилює, зачаровує.»

Василь Малишка – живе в селі Підгорб. Брав участь у різних мистецьких конкурсах. У збірці представлена проза та поезія.

Катка Мучичка – ужгородка. Філолог за освітою. Пише поезію.

«Перевіреного рецепту натхнення нема.Ним можуть виявитися найнесподіваніші речі: нерідко це  обірвані фрази, які чую мимоволі в уст незнайомців, почуття та історії людей»

Женя Неживий – ужгородець. За освітою журналіст. Пише вірші. Музикант-самоучка, мріє стати кінорежисером, палкий шанувальник художника Джона Мілле.

«Мене прийнято вважати поетом, який не читає поетів…»

Світлана Оксіюк – ужгородка. Закінчила Ужгородський Національний Університет. Магістр за спеціальністю «Українська мова та література».Друкувалась в численних антологіях та альманахах. У збірці представлена проза.

Віктор Опаленик – народився в місті Ужгород. Закінчив факультет туризму УжНУ. Пише прозу та поезію.

«Переслідую гуманні ідеали вічного і безсмертного. Так і живу»

Кристина Планчак – народилася в смт Великий Березний.

«Вільний час присвячую улюбленій справі – пробую писати прозу»

Вікторія Попадинецьнародилася  в Одесі, живе в Ужгороді. закінчила Ужгородську школу мистецтв, театрстудію. Продовжила навчання в Одесі. В збірці представляє поезію.

Андрій Ребрик – ужгородець. Філолог за освітою. Викладач української мови, редактор видавництва «Гражда». Автор книжки поезій «Рефлексі» (2002). Представляє прозу.

«What is mind? No matter… What is matter?  Never mind…»

Олеся Ребрик – ужгородка. Авторка книжок: «Чарунка» (2004), «Янголи плачуть» (2005), «А4» (2008), «Долоня» (2009), «Більшість(кол)» (2010).

«Намагатись приборкати творчий процес – те саме, що протистояти шторму парасолькою: Ти ніби й ухиляєшся від небажаних поривів вітру, але прямо залежиш від того, куди він тебе скерує…»

Тетяна Рибар – уродженка Мукачевого. Вірші пише з 15-ти років. Авторка двох дитячих книг  «Дивна совата «Вікторія і друзі (2004),  багатьох поетичних збірок: «Марево літа» (2004), «Вічністю запропонована любов» (2005), «Знеболення снігами» (2011) та інші. Займається живописом. Пише українською мовою та на русинському діалекті.

Ксенія Скунць – ужгородка. За освітою юрист, економіст. Громадська діячка.  Представляє  поезію.

«Я не вибаглива – мені досить найкращого»

Богдан СливчукНародився в селі Зарічне на Львівщині, проживає в Мукачеві. Педагог за освітою. Автор збірок «Світло твоїх очей» (2002), «Квіти для матусі» (2007).

Оксана Фулитка – народилася в місті Іршава. Економіст за освітою. Пише казки.

Авторка збірок ліричних оповідей та казок для дітей «Казки від Сонька» (2010) та «Герої казкового замку»(2011).

«Мрію через казку навчити маленьку людину ввічливості, робити добро, уміти ділитися радістю з іншими…»

Катерина Шимоняк – народилася в Росії. За освітою філолог. Проживає на Рахівщині.

«Поети ніколи не приходять у літературу – література входить у них…»

Вікторія Шуліко – народилася в Ужгороді. Економіст за освітою. Пише вірші.

Роман Ялч – ужгородець. Філолог за фахом. Бере участь у культурному, муичному житті краю.

«У кожного своя подушка, як і своє натхнення…»

Ось таке воно  «Online покоління» (2012). Як пише Василь Густі: «Збірники творчості молоді виконують благодатну функцію – вони іноді сприймаються як фотографія духовного стану молодого покоління, його устремлінь до всього прекрасного…»

Лариса Вовканич,

бібліотекар сектору краєзнавчої літератури Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь