Книжкові новинки для любителів мистецтва

Виноградівська центральна районна бібліотека  запрошує книгоманів і не тільки.

Пропонує любителям мистецької течії  книжкові новинки:  «100 ідей, що змінили мистецтво», «Петриківський розпис. Джерела: Книга-альбом»,  «65 українських шедеврів. Визнані й неявні».

100 ідей, що змінили мистецтво

Берд Майкл. 100 ідей, що змінили мистецтво / Переклала з англійської О. Українця та К.Дудки. Київ : ArtHuss, 2019.208 с.

ISBN 978-966-97860-1-2

За тисячі років мистецтво набуло незліченних форм і втілень. Але час від часу нові відкриття чи віяння змінюють вигляд того, що ми звикли називати мистецтвом, або ж сам спосіб, у який ми його сприймаємо.

Майкл Берд систематизує поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту. У своїй книзі дослідник демонструє, як нові засоби і технології радикально змінюють способи, якими створюється мистецтво.

Автор інтегрує історію мистецтва до ширшого контексту розвитку ідей, філософії, винаходів, світогляду, а також демонструє, як ідеї попередніх епох переосмислюються сучасними митцями.

Майже 300 кольорових ілюстрацій створюють потужний візуальний супровід, перетворюючи книжку на мандрівку крізь епохи, стилі та ідеї.

Петриківський розпис. Джерела. Олена Шестакова

Олена Шестакова/  Петриківський розпис.Джерела: Книга-альбом/ О.Шестакова – К.: Мистецтво, 2018. – 80с.: іл.. – Укр.,  англ..

ISBN 978-966-577-263-7

Майстри із с. Петриківка (Дніпропетровська обл.) створили унікальний пласт українського мистецтва, визнаний у світі як феномен національного художнього мислення. У 2013 році ЮНЕСКО надало цій своєрідній “візитівці” України статус всесвітньої нематеріальної культурної спадщини. У виданні репродуковано розписи Т. Пати, Н. Білокінь, П. Павленко, Я. Пилипенко, Г. Ісаєвої, Н. Тимошенко, В. Вовка, твори яких зберігаються в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів.

65 українських шедеврів. Визнані й неявні

Клочко Діана.  65 українських шедеврів. Визнані й неявні. Київ : ArtHuss, 2019. 256 с.

ISBN 978-617-7799-04-6 Проєкт працює на створення альтернативної історії українського мистецтва, доповненої творами, які у ХХ столітті не вважались ”канонічними” або ”вартими уваги” з ідеологічних причин, представляючи суб’єктивний погляд на окремі твори, що зберігаються у музеях і приватних колекціях України.  Саме тому і вибір, і опис, й інтерпретації включатимуть не стільки ”лінійне” уявлення про те, як створювались 65 шедеврів скульптури, графіки й живопису, скільки широке поле європейських асоціацій.  Мистецтвознавиця і лекторка, Діана Клочко представить свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому усі вони — не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій. 65 творів — як фундамент для першої півсотні есеїв, літературного жанру, що поки що не є добре представленим в українській арт-критиці. 

Питайте книги в читальній залі книгозбірні.

підготувала Світлана КЕДИК,

завідувачка відділу обслуговування Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь