Під блакитним склепінням неба

“Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі”.

В’ячеслав Чорновіл

Є слова, що повсякчас актуальні. Саме вони дають силу йти до світла.

Проте, у визначеннях:  «світло», «перемога», «усвідомленість»… кожен з нас вкладає свій особистий зміст. Чи то ракурс погляду не той, чи то шляхи пізнання різні.

Нам – 29. Саме нам – українцям, як народу, як нації, адже Україна – це ми.

«Україна починається з тебе» – так казав Чорновіл.

Наскільки ми приймаємо даний запит патріотизму? Патріотизму непоказового, а справжнього, без декорацій і постановок з рушниками та вишиваною сорочкою… найпростішого, що може кожен з нас  дати собі, своїм нащадкам, своїм співгромадянам, своїй державі – бути українцем по духу. Направду любити українську мову, українську культуру, українську самобутність, як невід’ємну частку себе. Бути співучасником творення українського сьогодення, що вже завтра стане українською історією. Просто бути українцем незважаючи ні на що.

На жаль, а може на щастя, побут вигризає  інші «ями» у свідомості пересічних українців. Той побут, що впродовж років незалежності нашої держави, політики та можновладці підкладають народу пасткою замість «подушки безпеки». Хіба вони (політики та можновладці) не українці?

І ми із року в рік, від Дня Незалежності до Дня Незалежності, вимащуємо шляхи українізації аби просто навчитись бути українцем по духу. Аби  під блакитним склепінням неба жати українську пшеницю, складаючи у снопи не їжу заради життя, а життя заради продовження та утвердження  заможного українського роду.

У фонді Виноградівської центральної районної бібліотеки представлено чималий пласт науково-популярної, історичної та художньої літератури відносно становлення держави Україна. Кожен автор виділяє свою правду, а історія розставляє акценти відносно погляду спостерігача. Ключовою лишається засада можливості мати інформацію, вивчати та зважувати її. З цього і починається шлях до «світла» – з особистісного виховного навчання.

Виявляється, що це безкоштовно: читати українську книгу українського автора, співати українську народну / сучасну пісню, зберігати  у пам’яті експонати  українського побуту та традицій, розмовляти українською мовою не ділячись на бандерівців та москалів, на східних і західних… Все починається з початку – з виховання українців у маленьких людських індивідуумах народжених в Україні.

Що мені хочеться побажати українцям на 29-й день Незалежності нашої держави?

Вчитись бути українцями по духу та виховувати:  виходячи з батьківської хати, до садочку, школи, вищого вузу… покоління молодих, прогресивних  українців.

Отоді буде і слава і воля та усміхнена доля.

З Днем Незалежності, Україно!

Вітає колектив Виноградівської ЦРБ (переглянути)

Світлана КЕДИК,

завідувачка відділу обслуговування Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь