Під мирним небом

21 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. 

До Міжнародного дня миру Виноградівська центральна районна бібліотека підготувала віртуальну книжкову виставку, де представлені наукові, науково-популярні, довідкові видання в яких розглянуто значення збереження миру для забезпечення стійкого прогресу людства.

Гарант миру і безпеки. Миротворча діяльність ООН

Король І.Ф.

Гарант миру і безпеки: Мр\иротворча діяльність ООН. – Ужгород: КП «Ужгородська міська друкарня». 2007. – 192 с.

ISBN 978-966-2921-26-7

Організація Об’єднаних Націй  (ООН) – це унікальне міжнародне об’єднання, до якого входять 189 суверенних держав. Основні його цілі – захист миру та безпеки у світі, розвиток дружніх відносин між державами, сприяння соціальному прогресові, забезпечення прав людини, боротьба проти тероризму. ООН у своїй практичній  діяльності керуються зазначеним Статутом, який визначає їх права і обов’язки. ООН не є світовим урядом і виконує узгоджену волю держав, що є її членами.

Автор на підставі документів, аналізу найновіших публікацій всебічно розглядає багатогранну діяльність ООН за 60 років, що минули з часу її створення.

Для викладачів вузів і середніх навчальних закладів, аспірантів, студентів за спеціальностями «Міжнародні відносини», «Країнознавство», істориків, політологів та всіх, хто цікавиться проблемами новітньої історії.

Європейська безпека і Україна

Мітряєва С.І.

Європейська безпека і Україна: Навчальний посібник. – Ужгород: Ліра, 2008. – 222 с. (Серія «Євроінтеграція: український вимір». Вип.8).

ISBN 978-966-8266-97-3

Навчальний посібник підготовлений у формі курсу лекцій для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають міжнародні відносини. Складається з теоретичної частини та додатків. У теоретичній частині (інформаційно-лекційний курс) розглянуто загальні інститути безпеки (ОБСЄ, НАТО, Європейська система безпеки і оборони (ESDI), суть Концепції національної безпеки і оборони України, місце і роль України в регіональних і глобальних системах безпеки, можливі сценарії майбутніх моделей безпеки.

У додатках представлено перелік зовнішніх та внутрішніх загроз для національних інтересів України в різних сферах суспільного життя, Стратегія національної безпеки України та список рекомендованих джерел і літератури з навчального курсу.

Для студентів вищих навчальних закладів і всіх, хто виявляє інтерес до проблем національної та європейської безпеки.

Інформаційна політика України. Європейський контекст

Інформаційна політика України: європейський контекст: Монографія / Л.В. Губерський, Є.Є. Камінський, Є.А. Макаренко та ін.. – К.: Либідь, 2007. – 360 с.

ISBN 978-966-06-0462-9

У монографії розглядаються тенденції та перспективи інформаційної політики України в контексті процесів європейської інтеграції, висвітлюються її зовнішньополітичні, правові, без пекові, економічні та іміджеві чинники, аналізується інформаційно-комукаційний ресурсний потенціал держави, характеризується увесь спектр мас-медійної сфери України.

Для фахівців з міжнародних відносин, дослідників інформаційно-комукаційний проблем, представників ЗМІК, викладачів, аспірантів та студентів.

Українська національна ідея

Павличко, Дмитро.

Українська національна ідея: Статті, виступи, інтервю. Документи. – К.: Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2004. – 771 с.

ISBN 966-500-124-8

«Українська національна ідея» – збірник політичної публіцистики відомого письменника, громадського діяча й політика Дмитра Павличка, що охоплює період від 1987-го до 2003 р. Боротьба проти русифікації і за радянських часів, і в умовах незалежної України – один із провідних мотивів книжки.

Перебуваючи в центрі революційних подій, ознаменованих проголошенням Української держави, Дмитро Павличко подає важливі  свідчення й документи, що розкривають складний історичний процес пробудження й розвитку національної свідомості нашого народу, аналізує досягнення й помилки патріотичних сил у період становлення української державності.

Українську національну ідею подано не лише в історичному плані, а  й  в аспекті завдань, які стоять нині перед політичними силами, що прагнуть побудувати демократичну, зорієновану на Європу Українську державу.

Світовий порядок

Генрі Кіссінджер

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті /  пер.з англ.. Надія Коваль. – К.: Наш формат, 2017. – 320 с.

ISBN 978-617-7388-08-0

ISBN 978-617-7388-11-0 (електронне видання)

Книжка «Світовий порядок» Генрі Кіссінджера, одного з найвпливовіших зовнішньополітичних стратегів США, лауреата Нобелівської премії миру, є чітким аналізом багатьох критичних проблем у міжнародній політиці. Погляд Кіссінджера, за словами авторитетних критиків, може допомогти сформувати спокійнішу епоху, ніж та, у якій ми живемо сьогодні. Джерело:

В останній з виданих книжок Генрі Кіссінджера, уславленого й суперечливого політолога, осмислено підстави сучасної кризи міжнародного права. Ставлячи під сумнів існування єдиної загальноприйнятої моделі світового порядку, автор у своєму історичному екскурсі розглядає конкуренцію різноманітних варіантів світового порядку як похідну від цивілізаційних уявлень про порядок загалом. Чи можлива співпраця між державами, які мають принципово різні візії світового порядку? Як бути з недержавними акторами світової політики? Чи потребує перегляду взаємозв’язок цінностей і зовнішньої політики? Ці та інші гострі питання розглянуто в контексті можливих змін світового порядку.

Ця праця по-своєму актуальна для України, яка наполегливо шукає своє місце в мінливому світі.

Книжка для всіх, хто цікавиться геополітикою, міжнародними відносинами та історією, для тих, кому цікавий сучасний стан світової політики, хто переймається рівновагою сил між державами, системою відносин між країнами.

Завдяки прозорому погляду автора на сучасну ситуацію на міжнародній арені та доступному викладу ви зрозумієте причини конфліктів, їхні наслідки та загрози, які несе криза міжнародного порядку. Ця книжка вчить мислити глобально і критично.

Дипломатія

Дипломатія  / Генрі Кіссінджер ; Пер.з англ.. М. Гоцацюка, В.Горбатька. – К.: Вид.група УМ_БУКС, 2018. – 864 с.

ISBN 978-966-948-007-1

Блискуча, широка історія дипломатії, яка містить особисті історії від колишнього державного секретаря, включаючи його приголомшливе відновлення стосунків з Китаєм.
Плідна робота із зовнішньої політики та мистецтва дипломатії.
Генрі Кіссинджер розповідає, як мистецтво дипломатії збудувало світ, в якому ми живемо, і як підхід Америки до зовнішніх справ завжди суттєво відрізнявся від підходу інших націй. Блискуча, суперечлива і глибоко різка, дипломатія є кульмінацією життя дипломатичної служби та гуманітарної освіти. Це життєво необхідне читання для всіх, хто цікавиться силами, які формують наш світ сьогодні та завдаватимуть на нього впливу завтра.
“Поглинаюча книжка Кіссинджера спрямовує розум на одні з найважчих питань нашого часу …. Її сторінки відзначаються прозорливістю”. – Саймон Шама (The New Yorker);
“Найважливіша робота з дипломатії протягом тридцяти років”. – Вальтер Лакюр. Голова Міжнародної ради з досліджень (Центру стратегічних та міжнародних досліджень);
“Ця багата та поглинаюча робота – це блискуче вивчення міжнародних криз, що сформували сучасний світ і провокаційний роздум в американському стилі”. – Артур Шлезінгер-молодший.

Довідково (про Міжнародний день миру):

У 1981 році Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією A/RES/36/67 проголосила Міжнародний день миру (International Day of Peace) і встановила його святкування на третій вівторок вересня.  Починаючи з 2002 року, відповідно до резолюції A/RES/55/282, Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня як день загального припинення вогню і відмови від насильства.

Кожного року 21 вересня в ООН проводяться святкові заходи, які традиційно включають в себе Ходу миру. Невід’ємною частиною урочистостей є символічний передзвін Дзвону миру та хвилина мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу, з написом на ньому: «Нехай буде мир в усьому світі».

У якості емблеми до Міжнародного дня  миру, використовують зображення білого голуба з оливковою гілкою. Її творцем є Пабло Пікассо. Вперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році. Зображення виконано за мотивами біблійної легенди про те, що Господь в знак примирення після Великого Потопу надіслав в Ноїв ковчег голубку з гілочкою оливи.

День миру в Україні встановлений Указом Президента № 100 в 2002 році і відзначається щорічно 21 вересня – в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

Відділ обслуговування Виноградівської ЦРБ

Залишити відповідь