Виставка-вернісаж “Великодні мотиви”

Великдень – одне із свят, яке відзначають щороку в Світлу Неділю навесні. У цей день освячують паски, писанки і крашанки.

Щоб згадати  пов᾽язані з Великоднем народні й сімейні звичаї пропонуємо Вам книжкову виставку – вернісаж «Великодні мотиви».

На виставці представлені видання, які розповідають про народні традиції відзначення Великодня. Користувачі мають змогу ознайомитись із книгами етнографів О. Воропая, В. Скуратівського, Г. Лозко , які висвітлюють національні особливості українських свят, зокрема, Великодніх, а також традиції та звичаї пов’язані з цим святом.

Великоднє свято пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христос вчить нас воскрешати себе мудрістю і терпимістю. Книги представлені на виставці розкривають таємницю писанкарства, адже нині воно набуває колишнього розмаху. Відроджуються забуті техніки, з’являються нові майстри. В книзі  О. Г. Соломченка  «Писанки Українських Карпат» розповідається про історію і особливості карпатської писанки

Українці, відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу. Тож у ці святкові дні Воскресіння Христового запрошуємо до читального залу Виноградівської публічної бібліотеки на перегляд виставки. Ви отримаєте багато позитивних емоцій від спілкування з книжковими виданнями. 

                         Чекаємо на зустріч із Вами!!!

Залишити відповідь