Презентація картин і книги Олександера Хуста (Олександер Купар) “Новелы, юморескы” приуроченого дню народженню Олександра Духновича

Презентація приурочена до дня народження Олександра Духновича.

У читальній залі Виноградівської публічної бібліотеки зібралось чимало шанувальників творчості Олександера Хуста (Олександер Купар).   У свої 86 років він має величезний багаж знань та робіт, якими ділиться з іншими.  

Доктор архітектури, працював в проектному інституті в Ашхабаді, головним архітектором міста Ужгород, в Угорщині та Канаді. В планах в Олександера видати русинською мовою літературу, де описує значимість стародавніх  дере`вяних  храмів нашого краю. Також почав писати роман про долю русинів чотирьох поколінь.

Під час презентації представив 15 картин, на яких він передає красу  та природну розкіш нашого краю.

Як письменник,  пише новели, гуморески, що легко читаються та публікуються в журналах «Русинський світ», «Отцюзнина» та в «Альманасі днишньої русинської літературы».

Гості тепло та радо привітали Олександера Карловича. Антон Галас  подарував пісню «Мала Копаня», а Марія Білак та Василь Січ заспівали в’язанку русинських пісень.  Коли надали слово Михайлу Чухрану, голові районного товариства імені О. Духновича, то він висловив свої думки за книгу даного автора, підкреслив, що русинська бесіда  тут поставлена лаконічно, точно і правдиво.

«Русинська мова достойна бути на рівні усіх європейських мов» – так завершив свій виступ Михайло Михайлович.

З вітальними словами виступили молодий поет Віктор Черкун, педагог-пенсіонер Магдалина Дідич, член правління Народної Ради Русинів Закарпаття Іван Бинячовський, староста села М.Копаня Ганна Фурик.

Катерина Вашкеба, директор Виноградівської публічної бібліотеки, побажала автору новел здоров`я, сили та здійснення всіх творчих задумів.

Організатором та модератором даної презентації був Юрій Продан – голова обласного товариства імені О. Духновича.

На завершення автор сам прочитав один з своїх творів.

Залишити відповідь