Книжково-ілюстративна виставка-хроніка: «Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій»

Пам’ятаймо подвиг Ветерана

                                                  І шануймо всіх, іще живих!

                                                  В зиму люту, чи в весну духмяну,

                                                   Як зустрів, в пошані зупинись,

                                                   До землі вклонися Ветерану,

                                                   Низько, низько вдячно поклонись!

                                                                                    Ганна Гнатюк

Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна. Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над нацизмом. Шість довгих років палахкотіла Друга світова війна. Про неї створено історичні праці, літературні та музичні твори, живописні полотна, про неї розповідають документальні та художні фільми, театральні вистави, мемуари,

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Виноградівська публічна бібліотека організувала книжково-ілюстративну  виставку-хроніку: «Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій», на якій представлені кращі книги воєнної тематики.  Матеріали виставки розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують постаті учасників воєнних дій.

Документи, представлені в експозиції, висвітлюють причини виникнення Другої світової війни,  відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини.

В монографіях  та наукових  збірниках  розглядається внесок України у досягнення перемоги над нацизмом. Майже сім мільйонів солдат в семи арміях – такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму.  Українці, що походили з різних куточків України та світу, воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США. Вони були партизанами; служили як у допоміжних формуваннях, так і на передовій Майже всі дістали високі відзнаки країн, за які вони воювали.

Публіцистичні та аналітичні статті презентують дослідження істориків, спогади безпосередніх учасників війни, цікаві матеріали про життя й діяльність розвідгрупи «Закарпатці», що діяла в нашому краї, про участь закарпатців, які прилучалися до антифашистської боротьби. Досліджуються втрати Україною історико-культурних цінностей під час Другої світової війни.

Схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати бібліотеку і ознайомитись із документами, представленими на  книжковій  виставці.

Залишити відповідь