Презентація книжково-ілюстративної виставки “Україна починається з нас”

“Скільки нас, людства, вже є на планеті? Мільярдів шість? І серед них українці, дивна-предивна нація, яка живе тут з правіку, а свою незалежну державу будує оце аж тепер”.

Ліна Костенко

Певно,  Ліна Василівна під словом «тепер» розуміє – «тут і зараз», бо саме тут і зараз, щодня, ми –  українці,  виховуємо себе як націю і не суттєво, що віхи історії рахують століття: безмежна боротьба, величний порив волі, вічна сутичка з ненависниками, з людьми, котрі бажали розшматувати землю на якій жили наші предки і житимуть наші діти; тернистий шлях до волі, яким ішли до сьогодення люди, які будували все те, що є зараз; не оминають нашої пам’яті величні походи князів за часів Київської Русі, набіги на татар козаків під супроводом гетьманів, бунти під проводом Олекси Довбуша та Максима Залізняка, захист загальнонаціональних прав під час Першої і Другої Світових Воєн, від’єднання від СРСР утворення самостійної держави…

Так-так, це усе про нас – про Тебе, про мене… про День Державного Прапора України, проголошення незалежності – історичні етапи  логічне завершення українського державотворення у ХХ столітті, прагнення до свободи і чутливість до несправедливості, про незалежність оплачену дорогою ціною.

То чому Україна починається з мене? Тому, що від того як кожен з нас ставиться до батьків, родини, місця де народився, до школи в якій навчався, до природи, яка нас оточує, до рідної мови, до українських обрядів та звичаїв, до виконання своїх обов’язків на своєму робочому місці залежить процвітання рідної землі.

Занадто банально? Можливо, але де тоді шукати справедливість окроплену кров’ю? За для чого ідейники та гуру-ідеологи й по нині тамують спрагу свободи!?

Багато відповідей на багато питань ми носимо у своєму серці та своїй пам’яті кожен потрошку, а хтось, навіть – осколком у тілі, чи болем кінцівки, якої нема.

Зрештою, ми – українці, можемо зважати, чи не зважати на історію, але так, чи інакше, ми – її частина.

Власне, про «частину», і не тільки, бібліотечні працівники розповідають доволі цікавим методом – через книгу. Виявляється, у книзі, як такій, криється не тільки зміст, а й достовірність фактів, часом, оздоблених художнім словом, з приводу, чи без… але завжди пізнавально та щемко. Отже, відкриваючи тему Незалежності нашої держави, більше того, у рік тридцятої річниці, бібліотекарі розгортають «інтелектуальну квітку» Українотворення – ілюстративно-художню виставку «Україна починається з нас».  Розділи даної книжкової експозиції такі: «Ми йшли до тебе, Незалежність», «Україна унікальна, Україна надзвичайна, «Поле битви – Україна», «Їх подвиги в пам’яті вічні», «Європейській Україні – бути».

А тепер, кожен розділ відзначте для себе знаком питання. Саме тоді отримаєте відповідь на основне – Україна починається з нас?

Письменники повіствують своє бачення України та її початку. Тож, пропонуємо розібратись і Вам.

Перелік книг які можна переглянути на виставці:

Здобуття Незалежності України 1991. Історія проголошення, документи, свідчення. У 2 т.Т.1-Житомир:Рута,2011.-752с.

Декларація про Державний Суверенітет України: Історія прийняття,документи,свідчення. Житомир:Рута,2011.-868 с.

Сорока М.М.  Світ відкриває Україну. /Михайло Сорока.-Статті,документи, коментарі. Видавничий.центр. «ДрУк» 2001р.-782с.

Кокотюха А. Покоління сміливих,Україна:25 років незалежності.-Х.:Віват,-2016.-400с.

Брати Капранови. Мальовнича історія Незалежності України.-К,:Гамазін,2016.-80с.

Чапай А.The Ukraine./Артем Чапай,-Чернівці:Книги-ХХІ,2018.-240с.

Любарець, В.Формула свободи/Василь Любарець.-Монографія.-Київ,2014.

Бондаренко,С. Поеми-кліпи/Станіслав Бондаренко.-К.,Український пріоритет,2014.-128с.

Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим,Міжнародна солідарність. За редакцією Л.Фінберга,О.Андреєвої,-К.:Дух і Література,2018.-816с.

Ті,що пережили пекло:свідчення жертв про місця незаконних ув’язнень на Донбасі/Белоусов Ю.Л.,Кориневич А.,А.,МартиненкоО.А.,Матвійчук О.В.,ПавліченкоО.М.,Швець С.П.//Коаліція громадських організацій та ініціатив «Справедливість заради миру на Донбасі».-Київ:ЦП Компринт,2015.-84с.

Котлярчук,А. Добровольці,Доба героїв/Андрій Котлярчук.-К.:Мистецтво,2019.-320с.

Вовк,І.  На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Іловайськ/ Ірина Вовк.-Харків:Фоліо,2020.-475с.

Щербак,Ю. Україна в епоху війно миру;книга підсумків і пророцтв/ Юрій Щербак.-К.ЯрославівВал,2020.-352с.

Ukra]ner Країна зсередини./Львів Видавництво Старого Лева,2020.-309с.

Бібліотекар ч/з Попович Г.С.

Залишити відповідь