Урок-реквієм « Схилимо голови в скорботі…»

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. Цій скорботній і трагічній даті в історії нашого народу 26 листопада у читальній залі центральної публічної бібліотеки спільно з учнями Виноградівської ЗОШ №4 проведено урок-реквієм « Схилимо голови в скорботі…». Ведучі заходу- Катерина Ромушко та Мар’яна Марушка коротко розповіли про причини і наслідки голодоморів в України, найжорстокішим з яких був штучно створений сталінським режимом голодомор 1932-1933 років. Окрім розповіді ведучих учасники переглянули короткий документальний фільм «Що таке геноцид?, послухали спогади очевидців, які пережили ці страхіття голодомору.
Учениця 10»А» класу Клювак Яна декламувала вірш Наталії Погребняк «Свічка-пам’ять». У сценарії була використана музика: Амадея Моцарта «Лакрімоза», пісня Оксани Білозір «Свіча» і ін.
На завершення учасники переглянули матеріали розгорнутої книжково-ілюстративної виставки «Схилимо голову в скорботі…» і скуштували їжу, яка рятувала українців від голодної смерті( оладки з лушпиння картоплі і буряка, кропиви, суп з кукурудзяного качана, чай з гілок вишень і шипшини, запечений гарбуз) приготовлену працівниками центральної публічної бібліотеки.
Учням було запропоновано 27 листопада залучитися до загальнонаціональної акції «Запали свічку».

Залишити відповідь