Пам’ятай про Крути…

Крути, 29 січня 1918 року…Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності. Саме цього дня в 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 км на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-ти тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя герої зупинили наступ ворога на два дні.

З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами, виховання інтересу і поваги до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність Виноградівська публічна бібліотека організувала книжкову «Вони полягли тоді, щоб ми жили зараз».

Читачі з цікавістю оглянули підбірку фотоматеріалів та мали можливість ознайомитися з  літературою, в якій описані трагічні сторінки історії України початку ХХ століття, історичні матеріали та статті, в яких розкривається хід та причини трагедії, поетичні та літературні твори, але насамперед – публіцистика, спогади нечисленних учасників бою, яким вдалося вижити.

Адже юнаки, які пожертвували своїм життям заради України, стали легендою для наступних поколінь борців за незалежність в 1940-1950-ті, 1960-1980-ті роки. Вони є прикладом для молоді – тому, що були такими ж завзятими тоді, у 1918 році, як ті, кого ми назвали кіборгами, в 2014-2015. Вони, герої Крут, були першими кіборгами у нашій історії. І в нашій пам’яті  залишаться вічно молодими героями.

Юні користувачі бібліотеки переглядали історичний фільм-екшн режисера Олексія Шапарєва «Крути 1918», який створений зв реальною історією бою на залізничній станції.

Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День пам’яті героїв Крут.

Залишити відповідь