Виставка-вернісаж «Сяйво Великодньої писанки»

Довгоочікуваний день Воскресіння Христового є для нас невичерпним джерелом життя і радості. Ця радість переповнює небо, землю, глибинні стихії, а також наші серця. Український народ, споконвіку шанобливо з безмірною любов’ю готується до Великодня, наповнюючи час Великого Посту та Пасхальний період особливою турботою про оновлення власної душі, а також окрасу родинної оселі, предметів побуту, святкового столу, різноманітних атрибутів, що супроводять і підкреслюють значущість свята.
З метою популяризації пасхальних традицій українського народу і невід’ємного символа Пасхи – писанки, на відвідувачів Виноградівської публічної бібліотеки чекає цікава виставка-вернісаж «Сяйво Великодньої писанки».
Процес виготовлення писанок завжди був особливим для українців. Розпочинали писати писанки з другої половини Великоднього посту, в основному, жінки. За кожною писанкою стоїть своя історія: майстрині, сім’ї, краю. Для кожного регіону характерний свій візерунок оздоблення Великодніх яєць.
Про звичаї і обряди, пов’язані з писанками, про символіку орнаментальних зображень, про техніку розпису, про майстрів писанкового розпису Закарпатськогої, Івано-Франківської та Чернівецької областей розповість книга Олексія Соломченка «Писанки Українських Карпат».
На експозиції ви знайдете літературу не тільки про історію писанок Українських Карпат, а й історію і традиції писанкарства усієї України, дізнаєтесь чим відрізняються крашанки, дряпанки, писанки, мальованки.
Запрошуємо всіх бажаючих для ознайомлення з історією виникнення писанки та секретами їх створення.
Шановні користувачі нашої бібліотеки! Вітаємо Вас із Великодніми святами. Бажаємо Вам миру, любові, достатку і смачної паски!

Залишити відповідь