Арт-моб «А над світом українська вишивка цвіте»

«Вишиванка – духовна броня українців. Україна – броня світу» – під таким девізом 19 травня на площі Миру жителі та гості міста відмічали День вишиванки. Всесвітній День вишиванки- свято єдності і культурного відродження багатонаціонального українського народу. Зараз – це не просто вишиванка-одяг, а символ української нескореності, свободи, солідарності з українцями іноземців, які цього дня також одягають вишиванки.
Не перший рік у Виноградівській територіальній громаді, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. Спільними зусиллями творчої спільноти нашого міста, зокрема: публічних бібліотек міста,, школа мистецтв ім. Б.Бартока, історичного музею, аматорського хору ветеранів МБК на центральній площі проведено арт-моб «А над світом українська вишивка цвіте».
Свято об’єднало тих, хто серцем і душею вболіває за свою Батьківщину, пишається та поважає багаті традиції українського народу, прославляє безцінні культурні надбання на теренах нашої країни та далеко за її межами.
Цього року цей день особливий, адже не тільки місцеві мешканці, а і гості з числа ВПО долучилися до святкування Дня вишиванки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що таке свято об’єднує нас з різних регіонів країни.
Мешканці міста та гості гучними оплесками зустрічали виступ інструментального та вокального ансамблів Виноградівської школи мистецтв ім. Б.Бартока, аматорського хору ветеранів міського будинку культури. У ході заходу були організовані поетичний і танцювальний флешмоби «З вишиванкою в серці» (керівники Мар’яна Марушка та Тетяна Микита), за участі дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Ведуча заходу- провідний бібліотекар Виноградівської бібліотеки-філії для дітей Йолана Любка, щиро дякувала учасниками заходу за подаровані хвилини насолоди підтверджуючи, що пісня – душа народу.
В ході заходу учасники мали змогу взяти участь у патріотичному селфі біля підготовленого працівниками бібліотек фотозоні «Україно моя вишивана». Завдяки розміщеними поруч національним жіночим і чоловічим костюмам та гуні гості міста змогли розширити уявлення про народний одяг, вишивки та традиції закарпатців як складової частини духовної культури українців. Вишивки виноградівських майстринь «І на тім рушничкові..», які на сонці вигравали всіма барвами, викликали серед жителів та гостей міста щире захоплення
Людно було і біля ілюстративних виставок – інсталяцій «Вишиванка- свято української душі», «Вишиванка-духовна броня українців. Україна – броня світу» .
Творча та інтелектуально-розважальні майстерні з перщих хвилин були «окуповані» енергійними дітками де, за допомогою працівників бібліотек міста, вони власноруч виготовляли сорочку- вишиванку, листівку-саморобку «З Днем Вишиванки”, навчались вишиванню хрестиком, виготовленню паперових витинанок , виготовляли та розфарбовували патріотичні вироби із соленого тіста і ін. Тут же бажаючі взяли участь у пізнавальних вікторинах та іграх: «Українська вишиванка», “Цвіт вишиванки”, складали пазли «Карта України у вишиванках». і ін.
Працівниками публічних бібліотек підготовлена кулінарна локація, де учасники заходу змогли долучитись до збору коштів на потреби 128-ої окремої гірсько – штурмової Закарпатської бригади. Зокрема, тут можна було придбати домашню випічку, цукерки «Солодка перемога» мінеральну воду «Сльози окупанта» соки «Сила ЗСУ», каву «Чорнобаївка: сильна як ЗСУ» . Також проводився продаж книг, дитячих іграшок. Було зібрано 3750 грн. які передано до волонтерського центр у м. Виноградів.
Хоч цей день українці відзначають багато років, але війна наповнила його новим щемливим змістом. Можливо, вперше ми так гостро відчуваємо сенс відомого вислову про «вишитий код нації». Вперше це стало настільки особистим і гострим. Вперше це про наші страшні втрати й про обов’язкову перемогу над ворогом і горем.
P.S.Висловлюємо щиру подяку учасникам заходу, працівникам публічних бібліотек міста Виноградів за організацію творчого простору, чудово оформлену виставку народних майстринь, проведені майстер класи, інтелектуальні ігри. Дякуємо майстриням за представлені роботи : Ользі Барничко, Ганні Черничко, Наталії Попович , Ганні Горват ,Василю Івашко (с. Черна). Разом- ми сила.

Залишити відповідь