Лялькова вистава «Пан Коцький» в рамках проекту «ВільноХаб»

Сьогодні бібліотека – це не тільки місце в якому можна почитати книжку, це ще й – величезний простір для виховання творчої особистості. З метою відновленні психоемоційного стану, соціально-психологічній адаптації внутрішньо переміщених осіб, формування життєстійкості, виховання творчої особистості, здатної до самореалізації, яка легко адаптується в умовах швидких змін суспільного життя у Виноградівській центральній публічній бібліотеці відбувся перший показ лялькової вистави «Пан Коцький» за мотивом народної казки. Жартівлива українська народна казка про те, як звичайнісінький ледачий Кіт, за допомогою хитрощів Лисиці, зміг обдурити лісових мешканців: Кабана, Вовка, Ведмедя та Зайця, які перетворилися на жалюгідних боягузів. Маленькі учасники лялькового театру з когорти ВПО захопись казковими героями з першого знайомства.
Відвідувачі із цікавістю дивились на лялькову виставу, раділи, плескали в долоні дивлячись на приклад дружби та разом з героями переживали зміст літературного твору.
Ляльковий театр створений у бібліотеці в рамках проєкту «ВільноХаб» втілюється в рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.
Театр, відкриє дітям двері у захоплюючий світ мрій, фантазій і цікавих історій. Лялькова вистава – для деяких учасників є частинкою колишнього мирного і спокійного життя. Започатковуючи нову форму роботи ми впевнені, що театр стане для дітей тією країною, де відбуваються дива і здійснюються найзаповітніші бажання, а саме головне спокійне середовище. Бібліотечний театр дозволить розширити читацьку аудиторію не тільки серед місцевих мешканців, а й серед тимчасово переселених жителів зі всієї України та допоможе створити атмосферу свята.
Психологи вважають, що казки впливають на дітей ефективніше, ніж нудні нотації. Дітям цікавий ляльковий театр. Бо вдома у них є різні іграшки, але вони не рухаються і не ходять, нічого не розповідають і нічого не запитують. А тут ляльки все вміють і, крім того, ведуть з малечею цікаву розмову.
Таке дійство стає яскравими митями у їхньому житті, приносять їм радість, збагачує новими враженнями, які надовго запам’ятовуються, сприяє організації дружніх стосунків у навколишньому середовищі.

Залишити відповідь