Етно-пікнік «Купайло йде, молодь за собою веде».

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала. З метою ознайомлення дітей із традиціями святкування українцями дня Івана Купала, збагачення позитивними емоціями, виховання почуття любові до України працівниками Виноградівської центральної публічної бібліотеки спільно з місцевою волонтеркою п. Надією та волонтерами з когорти ВПО п. Оксано та Катериною на території Виноградівської ЗОШ №3 ім. Ж.Перені проведено етно-пікнік «Купайло йде, молодь за собою веде». Створивши святкову атмосферу традицій, музики, конкурсів, хороводів, інтелектуально-розважальних веселощів проходило святкування. Учнівська молодь з числа внутрішньо переміщених осіб та активні відвідувачі книгозбірні м. Виноградів долучилися до обрядів свята Івана Купала.
Розпочалося свято з народознавчої години «У пошуках щастя на Івана Купала: традиції святкування», де завідуюча методико-бібліографічним та інформаційним відділом ЦПБ – Марушка М.В. ознайомила присутніх з традиціями та звичаями святкування і плавно перевела розмову на святкування Різдва Іоана Хрестителя, яке припадає саме на сьогодні. Доречним став виступ п. Надії – місцева волонтерка, яка у невимушеній атмосфері та доступній формі для дітей розповіла про 10 Божих заповідей.
Свято продовжилося квестом «У пошуках чарівного цвіту» підготовленого завідуючою відділом комплектування і обробки літератури – Божов Т.В. Адже здавна у цю ніч заведено шукати міфічний цвіт папороті. Цвіт папороті є лікувальним та цілющим. Лише в Купальську ніч на папороті розцвітала чарівна вогняна квітка щастя – кочережник. Ажіотаж у випробуваннях, які пропонувалися учасникам для того, щоб знайти цвіт папороті відчувався з першого конкурсу. Основна мета змагання -розвивати пізнавальний інтерес до етнографічної пошукової роботи. По завершенню всіх випробувань Зайко Софія – учасниця квесту, все ж таки знайшла квітку.
На свято Івана Купала дівчата плели вінки, які потім пускали по воді. За традицією потрібно було назбирати у віночок 12 різних видів рослин. А яке ж свято Івана Купала без віночків? Усім запропонували долучитися до майстер-класу з плетіння купальських віночків, щоб створити власний виріб. Кожна учасниця сама обирала, що саме вона вплітатиме у свій вінок, адже кожна квітка має свої давні значення. Зокрема, дівчата могли використовувати, ромашки, польові квіти, а також пшеницю, звіробій, папороть та вербу. По завершенню майстер-класу всі учасники водили традиційний хоровод «На Івана Купала…» та мали змогу зробити селфі біля тематично оформленої фотозони.
Для найменших учасників було запропоновано флешмоб з одночасного запускання мильних бульбашок «Мильна казка». Отримавши масу позитивних емоцій, святкування завершилось танцювальним флешмобом від завідуючої відділом обслуговування ЦПБ – Микита Т.М. та частуванням солодощами від п. Надії.
Свято Івана Купала насамперед заохочує молодь до здорового способу життя та підтримання традицій рідної землі. Попри те, що Івана Купала пройшло за дещо нетрадиційним сценарієм, але атрибутів свята не забракло. На згадку ВПО та всім учасникам заходу були підготовлені медальки «За активну участь в етно-пікніку» в м. Виноградів.
Нехай це чарівне і запальне свято Івана Купали принесе усім трохи чарівництва, гарного настрою та миру в Україні. Все буде Україна!
Захід пройшов в рамках реалізації проєкту «ВільноХаб». Проєкт «ВільноХаб» втілюється в рамках програми “Мріємо та діємо”, яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Залишити відповідь