Творча зустріч та презентація роману “Оскар” харківської письменниці Людмили Охріменко

Вчора, Виноградів зустрічав харківську письменницю Людмилу Охріменко — авторку роману, який члени журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова — 2021» визнали найкращою книгою на воєнну тематику.
Презентація її роману «Оскар» відбулася у Виноградівській центральній публічній бібліотеці. Вона викликала неабиякий інтерес серед присутніх. На захід прийшли ВПО, місцеві жителі та працівники бібліотек-філій КЗ «Виноградівська публічна бібліотека». Презентація набула формату обговорення не лише книг, а й питань сьогодення – волонтерства, адже авторка роману з 2014-2016 року їздила на передову Донецької та Луганської області, щоб розвозити допомогу цивільним і військовим, а потім почала писати книжки про війну. На тепер віддає прибуток від продажу книжок на допомогу ЗСУ. Жінка каже, вторгнення російських військ на територію України та окупація Криму, в якому вона прожила 10 років, змусили її писати про війну.
Зі слів авторки це був найбільший виклик для неї, коли працювала над «Оскаром» — книгою про військового розвідника, яка мала бути написана від імені самого героя.
Під час презентації теми сходилися до одного: як говорити правду в письмі, театральних постановках, де правда на війні і як подавати її без надмірного прикрашання. Тобто, як передавати історії живих людей з відчуттям їхньої долі, не додаючи своїх слів, не підсолоджуючи, навіть коли дуже хочеться.
Додатково:
Охріменко Людмила Леонідівна, три освіти, дві – з відзнакою. Кримчанка. Писати почала ще у дитинстві. Вважала свою творчість аматорством, та й у 90-ті роки потрібно було багато працювати, щоб прогодувати двох дітей. Займалася бізнесом. Багато років працювала на державній службі.
З 2014 року займається волонтерською діяльністю. До 2016 їздила на передову, а потім почала писати книжки про війну. На тепер віддає прибуток від продажу книжок на допомогу ЗСУ.
Упевнена, що українці не вчать свою мову, вони її згадують. Потрібно лише ухвалити для себе таке рішення: говорити, писати, читати лише рідною мовою!
Невиправна оптимістка, яка вважає, що дива трапляються там, де їх ретельно і наполегливо створюють працьовиті люди.
У 2018 році оповідання «Заїда» увійшло у збірку найкращих оповідань на інклюзивну тематику на конкурсі «Коронація слова».
У 2021 році роман «Оскар» названий найкращим романом на воєнну тематику членами журі міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова 2021», за що отримала відповідну спеціальну відзнаку.
На сьогодні видано 5 романів і 1 оповідання українською мовою авторства Людмили Охріменко.
Творча робота і співпраця з іншими відомими авторами триває. Цього року до друку планується 2 книжки.
Про історію створення Оскара
До мене, як до волонтерки, часто звертаються військові. Так трапилося і цього разу, відкрила фейсбукі побачила під своїм старим постом коментар людини у однострої: «МЕНІ ДУЖЕ ПОТРІБНА ВАША ДОПОМОГА!».
Згодом з’ясувалося, що військовий звернувся до мене з проханням написати про нього книжку, про його долю, службу, полон.
Я прочитала його розповідь, запропонувала пробну главу, і ми дійшли згоди,бо мене зацікавила його історія, а йому сподобався мій художній стиль і відчуття слова.
Пропрацювали разом два місяці, а потім, майже наприкінці написання першої частини нашого спільного твору він зник. Ні повідомлень, ні телефонних дзвінків, ні відповідей на мої звернення… Що сталося з ним, не знаю. Другу частину роботи я написала сама. Звичайно, використовуючи ті його розповіді, які не увійшли у першу частину книжки. Чи вигадана вона? Чи про щось-таки обмовився мій знайомець?.. Чи зрозуміла яйого прагнення до вищої справедливості? А може помилилася? Теж не знаю. Знаю лише, що герой мого твору – справжня людина, справжній чоловік, справжній українець, справжній синсвого народу.
Книжка написана і видана, і вона повинна стати вагомою складовою книжкового світу України.
У 2021 році роман «Оскар» визнано найкращим твором на воєнну тематику конкурсною комісією міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

Залишити відповідь