Кінопоказ документального фільму «Межигір’я»

З метою сформувати у глядачів розуміння важливості права на доступ до інформації, а також того, які загрози несуть ситуації, коли владники намагаються приховувати публічну інформацію; спонукати до активної позиції щодо реалізації права на доступ до інформації 23 грудня в кіноклубі медіапросвіти з прав людини Docudays UA «Правовий орієнтир» при Виноградівській ЦПБ відбувся черговий кінопоказ документального фільму «Межигір’я».
«Межигір’я» – один із фільмів, що ввійшов до альманаху “Відкритий доступ”. Сергій Лещенко, журналіст інтернет-видання «Українська правда» (на час зйомок стрічки) декілька років веде розслідування, щоб з’ясувати, кому належить резиденція у Межигір’ї та на яких засадах там мешкає президент України Віктор Янукович. Завдання майже безнадійне, бо жоден із чиновників не погоджується допомагати Сергію, натомість усі вони намагаються приховати інформацію. Втім, новий закон «Про доступ до публічної інформації» нібито має принципово змінити ситуацію…
Після перегляду фільму серед учасників (вчителі, ВПО, пересічні місцеві громадяни) було емоційно обговорено ряд питань: «Як ви вважаєте, чи мають право громадяни, журналісти, суспільство знати, що приховують за високими парканами можновладці?» «Що таке «публічна інформація»? Навіщо вона потрібна «публіці», тобто, нам із вами?» «Чи знали ви раніше про такий інструмент доступу до публічної інформації, як запит на інформацію?» та ін.
Перегляд фільму нагадав присутнім з чого все ж таки розпочала наша країна свою боротьбу за незалежність, свободу слова та вибору. Кінопоказ завершився зауваженням п. Надії: «Що тільки об’єднання активних, небайдужих громадян, що прагнуть змінювати Україну та підтримують Європейський курс розвитку країни, зможуть перемогти ворога та вистояти в нелегких умовах, які наразі існують».

 

Залишити відповідь